Derby z równym podziałem punktów

2016-09-28 08:30:00(ost. akt: 2016-09-28 14:20:40)
Mazur zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli, MKS - dwunaste

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Mazur Pisz nie zdołał wywieźć z Rucianego-Nidy trzech punktów. W sąsiedzkim, piłkarskim pojedynku, podopieczni Adama Ożarowskiego zremisowali z miejscowym MKS 1:1.
Miłośnicy futbolu z powiatu piskiego w ostatnim czasie nie mają powodów do narzekań na brak emocji. Nie od dziś wiadomo, że meczami, które wywołują największe emocje - są derby, a w sezonie 2016/2017 na szczeblu "okręgówki" mamy aż 3 reprezentantów naszego regionu (poza MKS i Mazurem w klasie okręgowej występują także Śniardwy Orzysz).

Nie inaczej było i tym razem, czego doskonały dowód stanowiła bardzo wysoka frekwencja na trybunach, której (nie zapominając o widowiskowej oprawie) nie powstydziłyby się zespoły grające na wyższych szczeblach rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Obydwie ekipy - choć znają się doskonale - w pierwszej części spotkania wyraźnie badały aktualną dyspozycję przeciwników. I choć efektownych ataków nie brakowało po żadnej ze stron, do przerwy na boisku królowali piłkarze obu linii defensywnych - raz po raz niwecząc ofensywne działania rywali.

Sytuacja odmieniła się po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę meczu. Nim minęła 60 minuta spotkania, indywidualną akcją na skrzydle popisał się jeden z filarów MKS - Patryk Halaburda (po minięciu obrońców, zawodnik celnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce Mazura, nie dając większych szans rozgrywającemu świetne spotkanie golkiperowi gości - Karolowi Banachowi).

Piszanie, stojąc w obliczu kolejnej w tym sezonie straty punktów, nie pozwolili rywalom pójść za ciosem i - próbując odrobić straty - wyraźnie podkręcili tempo. Obrona MKS zdawała egzamin bez skutkujących bramkami wpadek... aż do 87 minuty, kiedy to Sebastianowi Poświacie udało się "upolować" piłką rękę jednego z defensorów, a sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktowanie "jedenastki". Piski zawodnik stanął chwilę później sam na sam z bramkarzem gospodarzy i - mimo presji oraz prawdziwej wrzawy na trybunach - wykonał rzut karny z prawdziwym spokojem, dając tym samym Mazurowi trafienie na wagę remisu.

- Ten wynik odbieramy w Rucianem-Nidzie jako porażkę. Pierwsza połowa była wyrównana, lecz w drugiej praktycznie cały czas przeważaliśmy. Straciliśmy bramkę pechowo, po głupim błędzie... Powinniśmy to wygrać - mówi wyraźnie nieusatysfakcjonowany rezultatem Karol Domurat, kapitan MKS.

Niezadowolenie z przebiegu spotkania dało się również dostrzec w obozie piskiego Mazura.

- Trzeba przyznać, że w tym meczu zagraliśmy bez konkretnego pomysłu na grę. To na pewno nie był poziom, który prezentowaliśmy już we wcześniejszych spotkaniach. Ogromne wyrazy uznania należą się natomiast Karolowi Banachowi. Stojąc w naszej bramce uratował trzy praktycznie "stuprocentowe" sytuacje, pokazując młodszym chłopakom jak powinno się bronić - podsumowuje z kolei Marcin Mąka, napastnik Pisza.

Następne ligowe sprawdziany czekają naszych zawodników już w najbliższą sobotę. 1 października Mazur Pisz podejmie przed własną publicznością bardzo solidną ekipę Czarnych Olecko (którzy jako jedyni w tym sezonie zdołali zwyciężyć liderów "okręgówki" - do niedawna niepokonanych Błękitnych Pasym). MKS Ruciane-Nida ruszy natomiast na podbój Bezled, gdzie o godzinie 16.00 na murawie czekać będą na nich reprezentanci miejscowej Granicy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.