Znicz dominuje w IV lidze

2016-09-03 08:00:00(ost. akt: 2016-09-02 13:34:53)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Znicz Biała Piska wciąż utrzymuje status zespołu niepokonanego w sezonie 2016/2017. W spotkaniu 4. kolejki, 27 sierpnia podopieczni Ryszarda Borkowskiego rozgromili u siebie Mrągowię Mrągowo 4:1.
Zatoka Braniewo, Warmiak Łukta, Omulew Wielbark, Mrągowia Mrągowo… lista zespołów, którym Znicz "wydarł" 3 punkty stale wzbogaca się o kolejne pozycje. Czerwono-zieloni już od samego początku udowadniają, że należą do grona głównych pretendentów do awansu. Z meczu na mecz ich forma zdaje się wciąż rosnąć, czego doskonałym przykładem jest bardzo solidna postawa, którą zaprezentowali przed własną publicznością w ubiegłą sobotę.
Spotkanie z Mrągowią nie zaczęło się jednak po ich myśli. W 25. minucie drużynę gości wyprowadził bowiem na prowadzenie - po skutecznie wykonanym rzucie karnym - Łukasz Michałowski.

- Myślę, że zaczęliśmy dość ospale. Być może dała o sobie znać prawdziwie upalna aura. Dopiero po stracie bramki, która była "zimnym prysznicem", zaczęliśmy walczyć. I walczyliśmy do końca - mówi Patryk Kleczkowski, bramkarz Znicza (który - poza wspomnianą "jedenastką" - wciąż zachowuje czyste konto bramkowe w tym sezonie).

Niewiele po stracie bramki, w 39. minucie do wyrównania doprowadził Aleksander Lipowski. Z każdą chwilą dominacja Białej Piskiej stale rosła, co - tuż po przerwie - zaczęło przekładać się na kolejne celne trafienia. Następnym zawodnikiem, który umieścił futbolówkę w siatce rywali, był najskuteczniejszy strzelec Znicza - Paweł Dymiński (w 4 meczach zdobył już 5 bramek). Niewiele później przewagę punktową powiększyli Mariusz Łapiński (bezlitośnie wykorzystując "jedenastkę") i Marcin Demert, który 3 minuty przed końcem ustalił ostateczny rezultat spotkania na 4:1.

Zwycięska passa niewątpliwie podniosła nadwątlone w ostatnich miesiącach - m.in. za sprawą spadku z III ligi - morale w piłkarskim obozie Znicza. Kolejne punkty zdają się także coraz lepiej scalać szeregi drużyny, w której jeszcze niedawno zachodziły bardzo poważne przetasowania.

- Jeszcze nie znamy się aż tak dobrze, zespół cały czas się buduje. Zwycięstwa dają jednak świetną atmosferę: zarówno w szatni jak i na boisku. Postaramy się utrzymać passę jak najdłużej. Mamy wielu świetnych, bardzo doświadczonych zawodników, tanio skóry więc nie sprzedamy - podsumowuje Patryk Kleczkowski.
Następny futbolowy sprawdzian czeka naszych zawodników już 4 września. W najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z solidną ekipą Unii Susz. Gospodarze, poza wsparciem ze strony swych kibiców, będą mieli dodatkowy atut: odległość. Ponad 200 km drogi w jedną stronę, którą Znicz będzie zmuszony pokonać, by o 14:00 rozpocząć walkę na ich boisku, z pewnością nie wpłynie korzystnie na formę naszych piłkarzy. Czy - mimo piętrzących się przeciwności - Biała Piska zdoła zdobyć kolejne 3 punkty i utrzymać się na 1. miejscu w tabeli IV ligi?