Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

„Stop wykroczeniom porządkowym” - policyjna akcja w powiecie piskim

2016-07-19 14:57:52 (ost. akt: 2016-07-19 15:07:22)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Piszu

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo oraz spokój mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie powiatu piskiego policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pn: „Stop wykroczeniom porządkowym”. W efekcie wylegitymowali blisko 160 osób, nałożyli 19 mandatów karnych, a 32 sprawców wykroczeń pouczyli.

Wakacje to dla wielu osób czas wypoczynku, ale także wzmożonej pracy dla policjantów, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych. Chcąc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom przebywającym w naszym regionie, policjanci przeprowadzili działania pn: „Stop wykroczeniom porządkowym”. Realizowane one były od piątku do niedzieli na terenie powiatu piskiego.

Zasadniczym zadaniem policjantów było stanowcze reagowanie na ujawnione wykroczenia porządkowe szczególnie uciążliwe dla mieszkańców i osób wypoczywających, czyli, np. zakłócanie porządku publicznego, zakłócanie ciszy nocnej, zaśmiecanie miejsc publicznych, używanie słów wulgarnych, czy spożywanie alkoholu w miejscach objętych ustawowym zakazem.

W trakcie tych działań policjanci z całego powiatu piskiego wylegitymowali 159 osób. Ujawnili 51 wykroczeń, z czego 19 sprawców ukarali mandatami karnymi, 30 pouczyli, a w 2 przypadkach sporządzone zostaną wnioski do sądu o ukaranie z uwagi na odmowę przyjęcia mandatu. Najwięcej ujawnionych przez funkcjonariuszy naruszeń prawa dotyczyło wszelkiego rodzaju zakłócenia porządku publicznego. Takich przypadków było aż 15. Nieco mniej, bo 10 sytuacji dotyczyło spożywania alkoholu wbrew obowiązującym przepisom.

Podczas wykonywanych czynności, w ramach tej akcji, piski patrol ujawnił u 27-letniego mieszkańca Pisza papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Po użyciu testera okazało się, że jest to marihuana. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeprowadzone działania były też reakcją na wnioski i sugestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa wysunięte przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych. Wiele osób wskazywało konkretne miejsca, gdzie gromadzi się młodzież i zachowuje wbrew przyjętym zasadom i obowiązującym przepisom, co utrudnia życie na osiedlach. Stąd policjanci w trakcie tej akcji sprawdzali wskazane miejsca i stanowczo reagowali na ujawnione wykroczenia.

podkom. Anna Szypczyńska
KPP w Piszu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zapraszam na Lipową #2029504 | 83.6.*.* 19 lip 2016 18:23

  menele okupują ławki, spożywaja alkohol. Nikt nie reaguje, dzieci przy tym biegają i patrzą. W ostatnim tygodniu dwa razy tam byłem i jakby tam siedzieli non stop. Jak ci mieszkańcy tam wytrzymują...

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chłop z Mazur #2029455 | 81.15.*.* 19 lip 2016 17:23

  Mam wrażenie, ze od pewnego czasu jest to gazeta policyjna, już w tyłku mnie drze od tych waszych wiadomosci, które tak naprawdę niczego nie wnoszą

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oj tak, tak #2029453 | 81.15.*.* 19 lip 2016 17:21

  Potrafią ścigać tylko staruszków po 80 siątce , gdy za głośno się zachowują, dzieci i rowerzystów, a wystarczy tylko 16 godzin być na Matejki i Gałczyniaku

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Piszak #2029432 | 81.15.*.* 19 lip 2016 16:51

  Zachęcam do oglądania w dniu jutrzejszym t.j. 20 lipca 2016r.INTERWENCJE na PROGRAMIE POLSAT o godz. 16,15 Dowiecie się jak pracuje nasza Policja i Prokuratura w Piszu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages