Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Rezonans magnetyczny w Piszu. Pierwsze badania już w lipcu

2016-06-22 08:30:00 (ost. akt: 2016-06-22 18:22:30)
Otwarty system aparatury jest idealnym rozwiązaniem dla osób z klaustrofobią, a także dzieci

Otwarty system aparatury jest idealnym rozwiązaniem dla osób z klaustrofobią, a także dzieci

Wczoraj (21 czerwca) odbyło się oficjalne otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego przy Szpitalu Powiatowym w Piszu. Nowo otwarta pracownia należy do firmy SHIM-MED POLSKA. Podczas uroczystości, która zgromadziła przedstawicieli władz samorządowych oraz środowisk lekarskich, nie zabrakło prezentacji dotyczącej szerokich możliwości aparatury.

Jest to kolejny etap unowocześniania piskiego szpitala i przede wszystkim poszerzenia usług w diagnostyce. Dyrektor placówki - Marek Skarzyński, dziękował Starostwu Powiatowemu w Piszu za wsparcie przy pozyskaniu inwestora. — Mam nadzieję, że z pracowni będą korzystali pacjenci z naszego szpitala, jak i tych sąsiednich placówek — mówił.

Dyrektor firmy SHIM-MED POLSKA - Andrzej Raciborski przekonywał, że głównymi zaletami aparatury firmy HITACHI, która została zainstalowana w Piszu jest innowacyjna technologia obrazowania oraz kompaktowa i otwarta budowa, która zapewnia pacjentom komfort. Zwłaszcza tym z klaustrofobią czy nadwagą. Sprzęt jest również bezpieczny dla pacjentów z implantami ortopedycznymi i stomatologicznymi.

— Na razie badania będą płatne, ponieważ NFZ już od dwóch lat nie otworzył konkursu dla nowo otwartych pracowni — informuje Andrzej Raciborski. — Oczywiście, z niecierpliwością oczekujemy na możliwość przyznania środków z funduszu. W tej chwili będziemy się jednak skupiać na badaniach komercyjnych lub badaniach szpitali, które i tak płacą za nie z własnych środków, bo to wynika z ich procedur. Ale to będzie się opłacało placówkom, ponieważ oferujemy promocyjne ceny.

Piska pracownia rezonansu magnetycznego przyjmie pierwszych pacjentów prawdopodobnie 1 lipca. Przypomnijmy, mieści się ona w budynku po byłym pogotowiu. Wszystkie pomieszczenia przeszły gruntowny remont i nabrały nowoczesnego charakteru.

We wtorkowej uroczystości wzięli udział między innymi: wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor biura poselskiego Jerzego Małeckiego - Dawid Listowski, starosta piski - Andrzej Nowicki, burmistrz Pisza - Andrzej Szymborski oraz Irena Jatkowska - przewodnicząca Rady Powiatu Piskiego. Poświęcenia nowo otwartej pracowni dokonał kapelan Lech Ciężczyk.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wojtek_ #2014613 | 188.146.*.* 22 cze 2016 13:53

  Takie ustawki ze wstęgami (szczególnie gdy można liczyć na publikację w prasie) każą mi zawsze zadać sobie pytanie: Czy bez tych , którzy trzymają wstęgę inwestycja by nie powstała? I wiecie co? W przeważającej ilości przypadków wychodzi mi, że powstała by. Dlatego ten artykuł traktuję jako przygotowanie do wyborów za około 2,5 roku. W starostwie nic lub prawie nic się we władzach nie zmienia od lat - och przepraszam - po prawomocnym skazaniu przez Sąd poprzedniego przewodniczącego nastąpiła zmiana - jego miejsce zajęła była członkini Zarządu, która teraz jak rozumiem ma ten Zarząd kontrolować ☺. No i nadal w Starostwie pracuje również skazana w tym samym procesie pani (była) naczelnik. Nikomu to nie przeszkadza?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A to ciekawe ......................... #2014601 | 109.163.*.* 22 cze 2016 13:17

  Na uroczystości otwarcia pracowni widziałem obecnego gospodarza miasta pana Andrzeja Szymborskiego-burmistrza Pisza, był tam a dlaczego pominięto jego personę? Czy Wojtku jest ten artykuł zarezerwowany tylko dla pslowców? Noo to nieładnie ..............?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kot #2014591 | 83.6.*.* 22 cze 2016 13:02

  Brawo.Tylko czemu płatny?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. J23 #2014551 | 217.99.*.* 22 cze 2016 11:46

  Panie dyrektorze Skarzyński, a jakież to zasługi w pozyskaniu rezonansu miało starostwo i urząd marszałkowski? Może pomógł sentyment pana starosty do miejsca gdzie urządzenie zainstalowano? Dla mnie i sądzę dla wielu innych osób, przypisywanie zasług ludziom, którzy tak naprawdę nic nie zrobili to albo tandetna propaganda albo zwykłe wazeliniarstwo. Bo jeśli rzeczywiście pomogli lub zasponsorowali inwestycję WŁASNYMI PIENIĘDZMI, no to szacun i czas na kolejną, granitową tablicę. Jedną już pan dyrektor łaskawie zamontował. I ponoć niektórzy to nawet się przy niej modlą za zdrowie wymienionych tam "sponsorów". Może by skończyć z tym bałwochwalstwem bo i szpitalowi i panu dyrektorowi zwyczajnie nie przystoi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Wojtek_ #2014544 | 188.146.*.* 22 cze 2016 11:32

  Wszystko to pięknie ale zamiast nazwisk oficjeli, którzy byli obecni (po co?) chciałbym uzyskać informację techniczną na temat rezonansu. Na przykład natężenie pola magnetycznego, poziom hałasu podczas badania, czy są możliwe rekonstrukcje 3D badania? Pozwoliło by wybrać placówkę w której wykona się jak napisano PŁATNE badania. A co do oficjeli trzymających wstęgę to chciałbym wiedzieć jakie były zasługi w tym, że (jak rozumiem PRYWATNA firma zamontowała w Piszu rezonans) pani Śląskiej-Zyśk, starosty Nowickiego, wicestarosty Wysockiego czy członkini Zarządu Jatkowskiej? Czy mnie pamięć nie myli, że oni wszyscy należą do PSLu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages