Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Noc Bibliotek połączona z jubileuszem

2016-06-01 15:57:00 (ost. akt: 2016-06-01 15:58:13)

W sobotę, 4 czerwca biblioteki publiczne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek – imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsca, w których warto bywać. Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu, włączając się do akcji zaprasza 4 czerwca (sobota) do biblioteki już od godz. 11. Wstęp wolny.

Tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji to: „Wolno czytać!”, wybrane przez głównego organizatora Centrum Edukacji Obywatelskiej, który uzasadnia: „…Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia…”

Tym ma być też biblioteka – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą.
Temu wszystkiemu sprzyja noc, zwłaszcza noc 4 czerwca, rocznicy polskiej wolności.

Dla biblioteki to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, działań artystycznych, edukacyjnych a także rozrywkowych, których punktem wyjścia będzie książka. Zapraszamy wszystkich do biblioteki – od przedszkolaka do emeryta.

Zabierzemy czytelników w „Podróż do przeszłości – po drugiej stronie lady … oczywiście bibliotecznej. To co do tej pory było niewidoczne i zapomniane dla czytelników pojawi się w sobotę w związku z przypadającym w tym roku Jubileuszem 70-lecia naszej Biblioteki. Podczas imprezy towarzyszyć będą prezentacje form transformacji czytelnictwa i życia społecznego.

Zaczniemy od literackiego wstępu w godzinach przedpołudniowych w Oddziale dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych czytelników z rodzicami na zajęcia pt. „Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat”. Podczas spotkania zaprezentujemy dzieciom bajki w formie teatrzyku kukiełkowego i projekcji z rzutnika. Dla rodziców będzie to podróż sentymentalna, bo sięgniemy po bohaterów prezentowanych w bibliotece 30-40 lat temu.
Po południu zapraszamy czytelników dorosłych na „Wieczorne czytanie i rozmowy między regałami z historią w tle”. Zaprezentujemy humorystyczne teksty literackie i podzielimy się wspomnieniami z przeszłości. Noc Bibliotek zakończy wykład Wiesława Kota „Polska proza na ekranie”.

Wiesław Kot jest publicystą, doktorem nauk humanistycznych literatury współczesnej, wykładowcą na wyższych uczelniach, krytykiem filmowym i autorem książek:
„Ilustrowane dzieje kultury i nauki polskiej”
„Pan Tadeusz: prawda i legenda”
„Dzieje filmu polskiego”
„Kronika naszych czasów: 1950-1990
„PRL jak cudnie się żyło”
‘PRL czas nonsensu. Polskie dekady 1950-1990”
„Sto najważniejszych scen filmu polskiego”
„ Lata 1970: od propagandy sukcesu do narodzin „Solidarności”

źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2002137 | 83.24.*.* 31 maj 2016 09:22

    Suuuuuper!przyjdę!!!na pewno będzie ciekawie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages