Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ruszyły matury

2016-05-04 14:13:31 (ost. akt: 2016-05-04 14:19:19)
Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu

Egzamin pisemny z j. polskiego rozpoczął maturalny maraton. Dziś (4 maja) absolwenci musieli się zmierzyć z rozwiązaniem testu oraz wypracowaniem. Mieli na to 170 minut.

Jeden z tematów dotyczył fragmentu IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Maturzyści mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie:„ Czy warto kochać, mimo, że miłość wiąże się z cierpieniem?”. Drugim tematem była analiza wiersza Zbigniewa Herberta „Dałem słowo” poświęconego m.in. dorastaniu i dojrzałości.

W tym roku nowa formuła matury dotarła również do techników. Maturzyści będą musieli zdać trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Egzaminy te są przeprowadzane na jednym - podstawowym poziomie. Maturzysta będzie musiał też przystąpić do, co najmniej, jednego pisemnego egzaminu z grupy tak zwanych przedmiotów do wyboru. W nowej formule egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są tylko na jednym poziomie - rozszerzonym.

Matury potrwają do 27 maja. Wyniki maturzyści poznają 5 lipca.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages