Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Oddadzą hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

2016-04-09 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-08 14:16:39)

Autor zdjęcia: Archiwum

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski wraz z Posłem na Sejm RP Jerzym Wojciechem Małeckim serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystą Mszę Świętą w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej, która odbędzie się w niedzielę,10 kwietnia o godz. 10:00 w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszu .

Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz pod tablicę upamiętniającą śp. Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego, gdzie zostanie złożony hołd wszystkim, którzy wówczas zginęli.


W katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku zginęło w 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.


oprac.zyw

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages