Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Otwarcie Piskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Wieża”

2016-03-02 13:53:42 (ost. akt: 2016-03-03 09:08:06)

Autor zdjęcia: UM w Piszu

1 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie Piskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Wieża” w Piszu. Wśród obecnych na inauguracji gości znaleźli się m. in. Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Wioletta Śląska-Zyśk, Poseł na Sejm RP – Paweł Papke, Zastępca Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie – Tomasz Maruszewski oraz Starosta Piski – Andrzej Nowicki.

Po powitaniu wszystkich gości Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski pokrótce przypomniał historię powstawania zakładu i podziękował wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły inicjatywę jego utworzenia. Szczególne podziękowania burmistrz skierował do pani wicemarszałek, która pomagała w realizacji przedsięwzięcia od samego początku. W odpowiedzi Wioletta Śląska-Zyśk stwierdziła, że o wsparciu zdecydowały świetny pomysł, który odpowiadał na społeczne zapotrzebowanie oraz dobrze przygotowany projekt. Pomagała w jego realizacji z tym większą satysfakcją, że z naszym miastem jest związana już od wielu lat. Powtórzyła również swoje wcześniejsze zobowiązanie – w tym roku wsparcie dla piskiego zakładu aktywności zawodowej wynosi ponad 360 tys. zł i będzie kontynuowane w latach następnych. Ponadto, jeśli działalność zakładu zostanie poszerzona (PZAZ rozważa uruchomienie pralni), to urząd marszałkowski z pewnością będzie wspierał takie inicjatywy.

Podziękowania otrzymali również m. in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Piszu odpowiedzialni za przygotowanie i realizację projektu, a także Starosta Piski.
- Panie Starosto. W tych ścianach, w tym tynku i farbie są również pieniądze samorządu naszego powiatu. – mówił burmistrz zwracając się do Andrzeja Nowickiego – I za to wsparcie, w imieniu wszystkich niepełnosprawnych bardzo serdecznie Panu dziękuję.

Inaugurację PAZP zakończyło przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu. Następnie uczestnicy spotkania udali się na zwiedzanie obiektu. Zakłady aktywności zawodowej są instytucjami tworzonymi na potrzeby osób niepełnosprawnych. Głównym celem ich działalności jest pomoc w odnalezieniu się tych osób w środowisku, w szczególności na rynku pracy. Zakład Aktywności Zawodowej „Wieża” w Piszu jest dziewięćdziesiątym ósmym zakładem tego typu w kraju. Można więc powiedzieć, że „zmieściliśmy się w pierwszej setce”.

źródło: UM w Piszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. niepełnosprawna #1947266 | 78.11.*.* 6 mar 2016 09:34

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. I znowu ktoś zarobi kasiorkę za prowadzenie tych pierdół a uczestnicy ,, niepełnosprawni'' dostaną kupę papierków do wytarcia d... Bardzo mądre myślenie .

 2. Ja #1947129 | 81.15.*.* 5 mar 2016 20:56

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Fajnie, że są zatrudniane osoby z Giżycka. To się nazywa szacunek do swoich wyborców. Pani skarbnik zatrudniona z Giżycka, Pan dyrektor z Pikiego Zakładu Aktywizacji Zawodowej z Giżycka. Pani dyrektor z SP3 też z Giżycka. Czy ma pan burmistrz jeszcze kilka obsad dyrektorskich, kierowniczych dla osób z Giżycka? Tak walczy burmistrz Pisza z bezrobociem w Giżycku. Czas najwyższy zrobić KOP dla burmistrza. Oczywiście Komitet Obrony Pisza :-)

  1. Krzysztof #1946574 | 95.130.*.* 4 mar 2016 19:39

   Nareszcie, od 10 lat coś drgnęło w utworzeniu nowych miejsc pracy w Gminie. Gratulacje burmistrzowi i radzie miasta. Czekamy na więcej. Słyszałem , że juz coś zaczyna się dziać na terenie sklejki. Moze na aż 100 miejsc pracy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Prorok_ #1945740 | 94.42.*.* 3 mar 2016 20:13

    "Sierpc jest małym miastem, gdzie wszyscy się znają, wszyscy wiedzą, jaka jest sytuacja, tylko nikt głośno o tym nie mówi. Było oburzenie na forach internetowych, w rozmowach mniej oficjalnych, ale PSL ma opanowany cały powiat i nikt nie jest w staniu mu się sprzeciwić. PSL rządzi na tym terenie od lat i to się uważa za normalne. Te układy są tak zakonserwowane, że to już nikogo nie dziwi." Link http://wpolityce.pl/polityka/283865-dzia laczka-psl-zarzadza-kompleksem-spa-otwar tym-przy-muzeum-wsi-to-oczko-w-glowie-st ruzika-nepotyzm-komitywa-psl-owska-nasz- wywiad?strona=3

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Prorok_ #1945728 | 94.42.*.* 3 mar 2016 20:01

    " Patologia. Tak jednym słowem można określić to, co działo się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarządzanej przez ekipę PSL. Niegospodarność. Wydawanie pieniędzy na niedziałające systemy informatyczne. Przyznawanie sobie ogromnych premii. Zatrudnianie rodzin. – Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego traktowali agencję jak swój prywatny folwark – tłumaczy Daniel Obajtek." Pomału dowiadujemy się tego co wiele osób przeczuwało.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (31)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages