Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Wypowiedz się w sprawie mapy zagrożeń

2016-02-16 08:25:47 (ost. akt: 2016-02-16 08:37:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W naszym powiecie, podobnie jak na terenie całego kraju, odbywają się konsultacje społeczne dotyczące tworzonej właśnie mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Ma ona odzwierciedlać skalę i rodzaje zagrożeń lokalnych społeczności. Ostatecznie mapa ta ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Policjanci podają w tym celu adres skrzynki mailowej, na który można przesyłać swoje sugestie i opinie.

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa powstaną w oparciu o dane policji oraz na podstawie informacji zebranych w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami oraz podmiotami zainteresowanymi sprawami bezpieczeństwa. Stąd od początku lutego na terenie powiatu piskiego odbywają się konsultacje społeczne z mieszkańcami oraz przedstawicielami różnych instytucji.


TERMINY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
- 17 lutego (środa) o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Drygałach Komendant Komisariatu Policji w Białej Piskiej spotka się z przedstawicielami lokalnego samorządu, oświaty, z sołtysami, strażakami z OSP oraz z mieszkańcami gminy

- 17 lutego o godz. 16.00 Komendant Komisariatu Policji w Orzyszu spotka się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu z sołtysami oraz mieszkańcami gminy

- 19 lutego o godz. 12.00 Komendant Powiatowy Policji w Piszu spotka się w komendzie z sołtysami gminy Pisz oraz z przedstawicielami lokalnego samorządu.


Mapy te tworzone są z uwagi na to, że większość społeczeństwa nie ma bezpośredniego dostępu do bieżących danych statystycznych dotyczących przestępczości, czy zagrożeń występujących na zamieszkiwanym przez nich terenie. Wiedza na ten temat opiera się w większości na własnych odczuciach, opiniach znajomych oraz opiniach kreowanych przez środki masowego przekazu i niestety często jest mylna. Dlatego niezwykle ważnym jest stworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa, w których społeczności lokalne będą mogły zidentyfikować skalę i rodzaj realnych zagrożeń.

Każda mapa będzie odzwierciedlać zagrożenia już dostrzeżone i zarejestrowane na przełomie określonego czasu, zarówno przez odpowiednie służby, jak również przez obywateli. Mapa zagrożeń poza danymi statystycznymi powinna również zawierać opinie społeczności lokalnej. Wśród podstawowych danych prezentowanych na mapach będą informacje dotyczące:
➢zagrożenia przestępczością ogółem (przestępstwa stwierdzone);
➢ zagrożenia przestępczością kryminalną;
➢ zagrożenia przestępczością kryminalną w 7 podstawowych kategoriach;
➢ zagrożenia przestępczością gospodarczą;
➢ zagrożenia przestępczością narkotykową;
➢ zagrożenia w ruchu drogowym (wypadki, ofiary śmiertelne);
➢ zagrożenia wykroczeniami szczególnie uciążliwymi społecznie.


Opinie społeczności lokalnej mają istotny wpływ na ostateczny kształt projektowanych map zagrożeń. W związku z powyższym wszelkie uwagi, sugestie i informacje, które mogą przyczynić się do powstania mapy spełniającej Państwa oczekiwania i potrzeby informacyjne można przesyłać na adres e-mail Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piszu: naczelnik.prewencji@pisz.ol.policja.gov.pl

- Zachęcamy do kontaktu z nami! Państwa sugestie są dla nas bardzo ważne - mówi podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec tuwima #1932707 | 188.146.*.* 16 lut 2016 09:27

    "zagrożenia wykroczeniami szczególnie uciążliwymi społecznie" W miesiącach wiosenno letnich po ul Tuwima szaleje jakiś młokos motorem do crosu. Chyba bez tłumika i co ciakawe w godzinach wieczornych. Prawdopodobnie urządził sobie tor w pobliskim lasku. Wpisac proszę na listę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages