Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Rowery dla niepełnosprawnych

2016-02-09 13:11:04 (ost. akt: 2016-02-09 13:15:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie posiada trójkołowe rowery rehabilitacyjne, które może przekazać bezpłatnie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Rowery mogą służyć w celach rehabilitacyjnych oraz jako środek transportu dla osób ze schorzeniami ruchowymi, z autyzmem, zespołem Downa czy porażeniem. Rowery są w pełni wyposażone, posiadają wszelkiego rodzaju atesty, dopuszczenia do ruchu itp. Średni koszt roweru to 2,2 tys. zł.

- Posiadamy 3 typy rowerów: dla dzieci w wieku 4 – 9 lat, dla dzieci w wieku 10 – 15 lat oraz dla młodzieży powyżej 15 roku życia i osób dorosłych. Sądzimy, że jest to duża pomoc dla osób potrzebujących takiego wsparcia, pomocna nie tylko w rehabilitacji i codziennym życiu, ale także przeciwdziałająca wykluczeniu społecznemu - mówi dyrektor oddziału okręgowego Andrzej Karski.

Osoby zainteresowane taką formą pomocy powinny przesłać do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (ul. Partyzantów 82, 10-527 Olsztyn) wniosek, oświadczenie o stopniu niepełnosprawności (np. Urzędu Gminy/Miasta, ośrodka pomocy społecznej). Po otrzymaniu wniosku z danego podmiotu ustalony zostanie sposób oficjalnego i uroczystego przekazania.

- W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem ds. proekologicznych – Sławomirem Kowalikowskim, tel.: 500-868-551 - dodaje Andrzej Karski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages