Jedni kończą, drudzy zaczynają

2016-01-19 11:53:00(ost. akt: 2016-01-19 15:34:22)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR Orzysz

Wszystko, co dobre szybko się kończy. W miniony piątek (16 stycznia) poznaliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania w rozgrywkach Nidzkiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej.
Główną nagrodę wznieśli do góry gracze Relaxu, którzy pokonali swojego finałowego przeciwnika Amarenę w dwóch partiach. W takim samym stosunku setów Nauczyciele ograli Drink Team. W efekcie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Piąta pozycja przypadła ZSL Ruciane-Nida, a szósta Wurst Squad. Zwycięzcę Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Białej Piskiej poznamy dopiero w połowie marca. Na faworyta tych zmagań wyrósł Orzysz. Świadczy o tym jego pięciosetowy triumf nad zgłaszającymi wysokie aspiracje Nauczycielami. Ci ostatni stracili pozycję wicelidera na rzecz Wojaków, którzy w ubiegłym tygodniu okazali się lepsi (wygrana 3:1) od Agrocentrum. Z dalszej walki o jak najwyższą pozycję zrezygnował TPS ZS.

Nic się nie zmieniło na szczycie tabeli Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Na czele wciąż znajduje się Powiat Piski. Obrońca mistrzowskiego tytułu tylko w trzeciej odsłonie (wygranej 26:24) miał problemy z udowodnieniem swojej wyższości nad Pro Volley Orzysz. Równie gładko Nauczyciele rozprawili się ze Strażą Pożarną. Największe emocje były w starciu Yepaa Team z Amareną. Więcej szczęścia miała pierwsza z wymienionych ekip, która decydującego seta zwyciężyła 25:14.

Po czterech latach przerwy wystartowała Orzyska Liga Piłki Siatkowej. W porównaniu do ubiegłych dwóch lat, teraz nie było kłopotów z zebraniem odpowiedniej liczby kandydatów do zdobycia Pucharu Burmistrza Orzysza. Walczy o niego osiem zespołów. Wśród nich znajdziemy m.in. reprezentację Olecka, która bez straty seta pokonała Technika Giżycka. Na „zero z tyłu” zagrały też Masuria Volley Giżycko (lepsza od Wąski Team), 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana (triumf nad Newschool Orzysz) i Garage Squad, który otrzymał walkower. Jego przeciwnik Derby Biała Piska z różnych względów nie dojechał na mecz.

WYNIKI 2.KOLEJKI PISKIEJ ŚRODOWISKOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ
Powiat Piski — Pro Volley Orzysz 3:0 (25:8, 25:18, 26:24)
Yepaa Team — Amarena Team 2:1 (16:25, 25:17, 25:14)
Nauczyciele — Straż Pożarna Pisz 3:0 (25:9, 25:19, 25:15)

WYNIKI 1.KOLEJKI ORZYSKIEJ LIGI SIATKÓWKI
Olecko — Technik Giżycko 3:0 (25:19, 25:15, 25:17)
Garage Squad — Derby Biała Piska 3:0 (walkower)
Masuria Volley Giżycko — Wąski Team 3:0 (25:23, 25:17, 25:9)
15 Giżycka Brygada Zmechanizowana — Newschool Orzysz 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

WYNIKI 4. KOLEJKI SPOTKAŃ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ W BIAŁEJ PISKIEJ
Rydzykanci — TPS ZS 3:0 (walkower)
Wojaki — Agrocentrum 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:16)
Orzysz — Nauczyciele 3:2 (23:25, 25:20, 22:25, 25:18, 15:8)

TABELA
1.Orzysz 4 11 12:3 348:227
2.Wojaki 4 9 11:6 378:335
3.Nauczyciele 4 8 10:6 341:298
4.Rydzykanci 4 6 9:8 343:299
5.Agrocentrum 4 2 4:11 293:343
TPS ZS - po drugim walkowerze drużyna została usunięta z rozgrywek WYNIKI NIDZKIEJ POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ: