Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Najświeższe informacje lokalne

2015-12-30 12:04:05 (ost. akt: 2015-12-30 12:31:12)

Piscy radni uchylili sierpniową uchwałę w sprawie 20 proc. obniżki diet. — To nie podwyżka, ale powrót do stawek ustalonych w 2008 roku. Wyraz zmieniającej się, na lepsze, sytuacji w gminie — komentuje Lech Borak, przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu.

Na ostatniej (29 grudnia) sesji rady miejskiej, 14 radnych wystąpiło z wnioskiem w sprawie zmian wysokości diet. „W związku z informacją Burmistrza Pisza o ustabilizowaniu budżetu Gminy i odsunięciu potencjalnych zagrożeń w jego realizacji przez najbliższe lata, a także dostrzegając wkład pracy i zaangażowanie radnych w ten proces oraz działania prospołeczne i charytatywne, radni wnioskują o uchylenie Uchwały Nr XIII/123/15 Rady Miejskiej w Piszu (...).” - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały....

Więcej na ten ten temat Znajdziecie w najbliższym (31 grudnia) wydaniu "Gazety Piskiej". Jak co tydzień, mamy dla Was tylko ciekawe informacje z powiatu i regionu. Jak co tydzień, jesteśmy w duecie z Gazetą Olsztyńską. Polecamy się. Warto nas czytać!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (163) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. anastazja p. #1906058 | 13 sty 2016 18:53

  Radni mówili o obniżeniu diet do 170 miesięcznie. Raptem ni stąd ni zowąd....podnieśli sobie diety( jak ktoś wcześniej podał p. Borak o 500 złotych ) Za co, pytam się. Kasa pusta, Szymborski musiał zaciągnąć kredyt wysokości ponad 4 mln złotych. A oni za zgodą Szymborskiego robią sobie podwyżkę. Wszędzie tną wydatki a sobie podwyżkę zarządzają. Chore to. Podobno proodyrem to p. Borak, który płakał na małą dietę. Szymborski też nie obniżył sobie poborów. Kierownicy żyją jak a Alickiego- pobory nawet ok. 10 tys. tyle co np Ordynator Kliniki były minister zdrowia p. Zembala. Szymborski miał to zmienić, a on co wyrabia. Oszukał mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W Piszu budżet na 2016r. został przyjęty #1904197 | 77.247.*.* 11 sty 2016 19:27

  Z taką informacja powini reporterzy wyjść do czytelników. Ile w roku 2016 przeznaczono kasy na inwestycje? . Czy jest to jest to budżet, w którym bardzo mocno nastawia się na realizację inwestycji poprawiających akurat warunki życia mieszkańców? Czy zwiększono środki finansowe na realizację zamierzeń, które przy częściowym wsparciu środków unijnych mają ogromną szansę powodzenia. Czy racjonalnie będą wydawane uzyskane środki finansowe? Czy wykorzystane zostaną w rozwoju społeczno-gospodarczym Gminy w 2016? Co w planach inwestycyjnych na ten rok znalazło się? Czy położą gdzieś na wsiach kanalizację sanitarnej? Gdzie? Gdzie bedą drogi i ulice na wsiach remontowane? Czemu nie ma kompletnie nic z tych wiadomości co burmistrz na sesji przekazywał? Szanowni reporterzy nie potrafią przekazać podstawowych wiadomości tylko podburzają mieszkańców? Manipulują faktami, by opozycja obecnej władzy pluła o byle g ...o? A czytelników bezstronnych traktujecie jak oszołomów? Bo 3 osoby tu swoje żale, wygłaszają bo przegrali wybory i mają za zadanie wygrać wybory za 3 lata? Niedoczekanie ich. Mieszkańcy Pisza sie dali nabrać na nich 2006 roku * alika i pisuarów* i dostali nauczkę, wszyscy wiedzą jak rządzili nieudaczniki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kuba #1904195 | 77.247.*.* 11 sty 2016 19:26

  W każdym mieście jest zazwyczaj tylko 12 sesji w roku. Za rządów takiego Alickiego, też tak jego radni mieli ze 12 sesji. A jak burmistrz Szymborski jest to radni musieli przyjść aż na 20 sesji!!!! Dużo więcej pracowali dni niż inni. Jest różnica? jest. Ja jeszcze bym był za tym, by nie wracali radni do poprzedniej płacy, tylko powinni sobie za tę owocną pracę na rzecz gminy podnieść co najmniej o 200 zł miesięcznie!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Obietnice SZymborskiego spełnione po części #1904194 | 77.247.*.* 11 sty 2016 19:26

  Ja sie doczekałem, tylko przez jeden rok czasu spełnienia mnóstwo obietnic przez burmistrza. 1. zmniejszenie kwot za śmieci z 14 zł na 10, płacimy w rodzinie 24 zł mniej na miesiąc. 2. zlikwidowania straży miejskiej super posuniecie, oszczędności dla miasta też duże. 3. remontu budynków na rynku Daszyniaku przepięknie wygladają odnowione, w pieknym stylu tylko w 3 miesiace czasu, jeszcze raz powtórzę tylko w 3 miesiące czasu dokładny remont 3 budynków na rynk, to chyba rekord w Polsce. 4. doczeałem się poprawy po alickim, niedokończonej rewitalizacji na rynku, położenia asfaltu. 5. doczekałem się w końcu zrobienia przystanku autobusowego , bo za alickiego 4 lata siedziałem na schodach a nie na ławce u adwocata przy rybackiej jadac na wschód. 6. doczekałem się wykonania planu budżetowego przez radnych i burmistrza. 7. doczekałem sie zatrudnienioa fachowców w urzędzie /inżyniera drogowca, skarbnik, pracownika do pozyskiwania środkó unijnych /nie takiego jak ciesluk z nadania partyjnego/ , a nie niewykształciuchów jakich zatrudniał po kolesiostwie alicki np. listonosza i 8. doczekałem się zmniejszenia zatrudnienia m.inn lesrów, darmozjadów. w urzędzie 428, którzy nie wypracowtwali dochodu miastu. 9. doczekałem się zlikwidowania ,,mafijki kolesiowskiej allickiego.. 10 doczekałem się 100 procentowego poparcia dla nowego burmistrza udzielenia absolutriu, 11 doczekałem sie oszczednośc

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. DO GÓRY NIE IDĄ DIETY. #1904190 | 77.247.*.* 11 sty 2016 19:24

  Bardzo ważne jest, że przedłożony Plan Finansowy Gminy Pisz na 2015 rok Szymborski Andrzej - Burmistrz Pisza dał radę wykonać. Burmistrz wydał tyle pieniędzy ile wpłynęło z podatków do kasy Gminnej od podatników. To świadczy o prawidłowym zarzadzaniu finansami miejskimi

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (163)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages