Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Na leczenie Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” wydała już 5 milionów złotych

2015-12-24 09:00:00 (ost. akt: 2015-12-23 11:29:15)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Stankiewicz

W grudniu minęło 13 lat od powołania Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Jej założycielem jest wydawca „Gazety Olsztyńskiej”.

— Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji. — Pod naszą opieką jest już prawie 300 dzieci. Rocznie na pomoc dla nich przeznaczamy blisko 800 tys. zł. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi o wielkich sercach. Chcemy, aby w przyszłym roku ta pomoc była jeszcze większa i mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.

Jednym z pierwszych podopiecznych Fundacji był Krzyś, który urodził się z retinopatią. Aby ratować jego oczy, trzeba było zorganizować mu operację za granicą. Dzięki pomocy młodej jeszcze Fundacji, udało się. Później zaczęły się zgłaszać kolejne dzieci. Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji, takich pozytywnie zakończonych jest niemało. — W niektórych przypadkach udało się tak poprowadzić rehabilitację, że dzieci z niepełnosprawnościami stanęły na własnych nogach — dodaje Żochowska-Jabłońska.

Wiele dzieci, które pokonały choroby lub niepełnosprawność, teraz zgłasza się do lekarzy jedynie na kontrole. — Ale są wśród naszych podopiecznych i takie osoby, które będą potrzebowały rehabilitacji przez całe życie — dodaje dyrektor Fundacji.

Dlatego Fundacja przez cały rok organizuje akcje, podczas których zbiera pieniądze. Dzięki temu przez 13 lat działalności na pomoc potrzebującym udało się przekazać już ponad 5 mln zł. Przedstawiciele fundacji zachęcają także wolontariuszy, aby zgłaszali się do pomocy. Zgłosić się można przez internet albo telefonicznie (89 539 74 04). Można też wziąć udział w akcji „Odczaruj stwora na święta”. Wystarczy wejść na stronę www.przyszloscdladzieci.org/odczaruj i wpłacić pieniądze. Można także standardowo wpłacić po prostu pieniądze na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887, z dopiskiem „Odczaruj stwora”.

— Wszystkim podopiecznym i darczyńcom życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz dużo zdrowia i uśmiechu w nadchodzącym roku — dodaje prezes Jarosław Tokarczyk.

mk

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages