środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Piscy policjanci szkolili dyrektorów i pracowników oświaty z zakresu zagrożeń terrorystycznych

2015-12-14 08:26:23 (ost. akt: 2015-12-14 13:08:58)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wzmocnienie i przygotowanie służb oraz instytucji na możliwość wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, podnoszenie świadomości społecznej, a także zasad zachowania w przypadku jego wystąpienia - to temat szkolenia przeprowadzonego przez piskich policjantów dla dyrektorów i pracowników oświaty.

W piątek (11 grudnia) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu odbyło się szkolenie zorganizowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji Piszu przy współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego piskiego starostwa. Odbyło się ono w ramach „Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym”. Adresatami byli dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych z powiatu piskiego– gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, Ochotniczego Hufca Pracy w Piszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piszu.

Zadaniem Policji w tym zakresie jest przeprowadzenie kampanii informacyjnej w placówkach dydaktycznych dot. postępowania w sytuacji wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Zdefiniowane ono zostało w „Narodowym Programie Antyterrorystycznym na lata 2015-2019”. Jednym z celów tego programu jest wzmocnienie i przygotowanie służb oraz instytucji na możliwość wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Chodzi także o podniesienie świadomości społecznej na temat charakteru tego zagrożenia oraz zasad zachowania w przypadku jego wystąpienia.

Szkolenie to poprowadził sierż. szt. Piotr Jagaczewski, który jest dowódcą grupy rozpoznania minersko- pirotechnicznego w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Policjant wyjaśnił dyrektorom i pracownikom placówek oświatowych w jaki sposób należy zachowywać się w sytuacji wtargnięcia napastnika do szkoły tak, aby było jak najbezpieczniej zarówno dla uczniów, jak i pozostałych osób przebywających na terenie obiektu. Funkcjonariusz omówił także zasady zachowania się w sytuacji znalezienia na terenie szkoły pakunku niewiadomego pochodzenia. Policjant tłumaczył zagadnienia zarówno teoretycznie, jak i przekładał je na praktykę szkolną. Nie zabrakło też pytań ze strony słuchaczy, na które odpowiedzi udzielali sierż. szt. Piotr Jagaczewski oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego – Tadeusz Wysocki. Obaj panowie zwrócili także uwagę na prowadzenie w szkołach działań ewakuacyjnych i ratowniczych.

To jeszcze nie koniec takich szkoleń. Kolejne przeprowadzone zostanie na początku 2016 roku. Zaproszeni na nie zostaną dyrektorzy i pracownicy szkół podstawowych z powiatu piskiego.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages