środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Piskiej

2015-11-03 10:14:23 (ost. akt: 2015-11-03 11:39:12)

W Muzeum Ziemi Piskiej, w piątek (6 listopada), z okazji 370 rocznicy nadania Piszowi praw miejskich odbędzie się otwarcie wystawy „Kalendarium dziejów Pisza i Ziemi Piskiej od czasów najdawniejszych” oraz wykład pt.: „Narodziny, małżeństwo i śmierć. O życiu w dawnym mieście pruskim”.

Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Kalendarium dziejów Pisza i Ziemi Piskiej od czasów najdawniejszych” oraz na wykład, pt. „Narodziny, małżeństwo i śmierć. O życiu w dawnym mieście pruskim”.

— Dawne miasto mazurskie miało swój całkowicie odmienny od dzisiejszego rytm. Życie ludzkie oplecione było szeregiem przepisów, czy zasad dziś niezrozumiałych, lub obcych. Codzienna egzystencja dostosowana była w znacznie większym, niż dziś, stopniu do rytmu natury. Czas odmierzały święta kościelne i bicie dzwonów. Małżeństwo, prawe poczęcie potomków miało konsekwencje, które wpływały na całe życie dzieci - także ich dorosłą egzystencję. Śmierć zaś była znacznie bardziej nieuchronna i bliska niż dziś. W to wszystko wprowadzi nas dr Jerzy Kiełbik. Serdecznie zapraszam w najbliższy piątek, 6 listopada, o godz.18. do Muzeum Ziemi Piskiej — mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor MZP.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pioter #1853679 | 81.15.*.* 9 lis 2015 11:22

  Każda wiedza historyczna odnośnie naszego regionu jest cenna i warta poznania,nawet ,,o obywatelach niemieckich żydowskiego pochodzenia, których inni niemieccy obywatele (jak rozumiem rasy aryjskiej) wywieźli z Pisza"gdyż wzbogaca naszą wiedzę o miejscu w którym mieszkamy,mnie osobiście nie przeszkadza,że mieszkali tu i mazurzy,polacy,niemcy czy żydzi ,oni tworzyli tu niepowtarzalne zwyczaje,wierzenia,kulturę którą powinniśmy znać i szanować.Chcemy by pamiętano i szanowano naszych rodaków z kresów , to i my powinnyśmy szanować tych którzy mieszkali tu przed nami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wojtej #1849210 | 91.102.*.* 3 lis 2015 19:28

  Takie kalendarium trzeba upowszechnić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dobre #1849107 | 94.42.*.* 3 lis 2015 18:03

  Bardzo się cieszę, że będzie taki wykład. Uważam to za znacznie wartościowszą wiedzę, niż wiedza o obywatelach niemieckich żydowskiego pochodzenia, których inni niemieccy obywatele (jak rozumiem rasy aryjskiej) wywieźli z Pisza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages