Sokół nie dał rady Zniczowi

2015-11-02 11:30:00(ost. akt: 2015-11-03 13:49:37)

Znicz Biała Piska podtrzymał korzystny bilans spotkań z Sokołem Ostróda. W siódmym pojedynku na przestrzeni czterech lat podopieczni Ireneusza Piwko wygrali po raz czwarty. Tym razem czerwono-zielonym do sukcesu wystarczył gol Konrada Radzikowskiego. O pechu mogą mówić Śniardwy Orzysz, które chociaż dwukrotnie obejmowały prowadzenie ostatecznie zremisowały z Pisą Barczewo.
Bez ośmiu podstawowych zawodników musiał sobie radzić Mazur Pisz w starciu z Danpolem Knopin. Z powodu kontuzji trener Adam Ożarowski przy ustalaniu wyjściowego składu nie brał pod uwagę m.in. Sebastiana Zaczkowskiego, Łukasza Barańskiego, Eryka Szulęckiego, Mateusza Sokołowskiego, Łukasza Maciejewskiego i Błażeja Gutowskiego. Ich miejsce zajęli młodzieżowcy lub gracze z szerokiego zaplecza. Swoją szansę wykorzystali zwłaszcza 18-latkowie Damian Kazimierski i Dawid Kozioł. Pierwszy z nich zaliczył asystę, a drugi wpisał się na listę strzelców. Wcześniej napastników Mazura wyręczył obrońca gości. Przysłowiową "kropkę nad i" postawił Karol Wiśniewski, który w 84 minucie nie zmarnował rzutu karnego. Dzięki wywalczeniu kolejnych trzech punktów z rzędu piszanie znów awansowali w tabeli V ligi. Tym razem przeskoczyli dotychczasowego wicelidera - Cresovię Górowo Iławeckie. Beniaminek "okręgówki" przegrał w miniony weekend z Vęgorią Węgorzewo aż 0:5.

Niedosyt czują zawodnicy i działacze Śniardw Orzysz. Co prawda zielono-niebiescy nie schodzili z boiska pokonani, lecz również nie zainkasowali kompletu "oczek". Do 78 minuty wydawało się, że gospodarze obejdą się smakiem. Po trafieniach Pawła Dymińskiego oraz Piotra Kowalczyka zespół Janusza Limbergera prowadził z Pisą Barczewo 2:1. Niestety, później zaczął się dramat gości. Najpierw Patryk Kleczkowski wyciągał piłkę z siatki po uderzeniu Skindela. Jakby tego było mało arbiter, który zdaniem przyjezdnych, gwizdał na korzyść gospodarzy pokazał czerwone kartki wyżej wspomnianemu Piotrowi Kowalczykowi i Tomaszowi Pampuchowi. W tej sytuacji orzyszanie musieli się skupić nie na grze ofensywnej, lecz na obronie wyniku 2:2. Na szczęście udało im się "dowieźć" remis do końca.

W blasku jupiterów Znicz Biała Piska zmierzył się z Sokołem Ostróda. Daleka podróż nie przeszkodziła w podtrzymaniu dobrego bilansu z wyżej notowanym przeciwnikiem. Zanim goście przeżyli chwile radości przetrwali napór gospodarzy. Zimnej krwi nie zachował napastnik Sokoła Krzysztof Filipek, który zmarnował dwie dogodne okazje do zdobycia gola. O tym, że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić przekonali się ostródzianie po zmianie stron. W 49 minucie prostopadłą piłkę otrzymał Konrad Radzikowski. Mimo asysty dwóch obrońców z Ostródy, napastnik Znicza, posłał futbolówkę czubkiem buta obok wychodzącego bramkarza. W ten sposób ekipa z Białej Piskiej odniosła trzeci triumf z rzędu i złapała kontakt z czołówką III ligi.

Sokół Ostróda — Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)
0:1 — Radzikowski (49')

Znicz: A. Radzikowski — Tercjak (81' Giza), Lipowski, Cychol, Denert — M. Świderski, Drągowski, Tuttas, Romachów (87' Kierznowski), Adamiec (76' Janik) — K. Radzikowski

18.Granica Kętrzyn 15 4 10:38

Pisa Barczewo — Śniardwy Orzysz 2:2 (1:2)
0:1 — Dymiński (7')
1:1 — Łukaszewski (12' - karny)
1:2 — Kowalczyk (34')
2:2 — Skindel (78')

Śniardwy: Kleczkowski — Laszkowski, Maniurski, Kaszkiel, Kolator (90’ F. Tomaszewski), Kowalczyk, Pampuch, Sidorowicz, Kropiewnicki (90’ Stachelek), Skalski (80’ Duchnowski), Dymiński

15.Orzeł Janowiec Kościelny 15 10 19:38
16.DKS Dobre Miasto 15 1 6:50

Mazur Pisz — Danpol Knopin 3:0 (1:0)
1:0 — gol samobójczy (43')
2:0 — Kozioł (82')
3:0 — Wiśniewski (84' - karny)

Mazur: Hałaburda — Wasiulewski, Uszyński, Ptak, Świderski (50' Ł. Rejmentowski), Kowalczyk, Przybyłowski (60' Kazimierski), Wiśniewski, Zawadzki, Mąka (72' Kozioł), Witkowski