Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Za nami XII Gala Wilka i Wilczka Piskiego

2015-10-27 10:59:48 (ost. akt: 2015-10-27 12:34:45)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Już po raz dwunasty na uroczystej gali rozdane zostały tytuły Wilków Piskich w pięciu kategoriach oraz Wilczki Piskie dla uzdolnionej młodzieży. Uroczystość odbyła się wczoraj (26 października) w Piskim Domu Kultury, a galę uświetnił koncert Andrzeja Rybińskiego.

Statuetki Wilka Piskiego w poszczególnych kategoriach otrzymali: Gospodarka - Gospodarstwo Rybackie "Śniardwy" Sp. z o.o. w Okartowie, Kultura – Muzeum Ziemi Piskiej, Działalność na rzecz Ziemi Piskiej – Hubert Donderowicz, Sport – Paweł Zieliński, Postawa godna pochwały i propagowania – Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Środowisk Wiejskich w Gminie Biała Piska z siedzibą w Kowalewie.

Brygida Alicka, medalistka olimpiady specjalnej w Los Angeles, Alicja Reska, Dominika Marszeniuk, Paulina Kulągowska oraz młodzież ZS nr 1 w Piszu za reportaż "Obecność Żydów w moim mieście-przeszłość i współczesność" (Sara Felińska, Aleksandra Kłok, Marta Liżewska, Karolina Stachelek, Oskar Polak, Igor Żarnowski, Oliwia Fajdek i Bartłomiej Podsiad) - to laureaci Wilczka Piskiego.

Zagranicznego Honorowego Wilka Piskiego otrzymał Bernd Hinz
Krajowy Honorowy tytuł Wilka Piskiego powędrował do Jana Goździewskiego, przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ Suwałki.

Oprócz wymienionych wyżej laureatów, do nagrody Wilka Piskiego nominowani byli:
Kategoria Gospodarka: Stowarzyszenie "rozrusznik" przy ZSZ w Piszu, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Piskiej, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o w Piszu, Krzysztof Szubierajski, Piska Spółdzielnia Socjalna "DiaRoz"

Kategoria Kultura: Jagienka Kass, Maria Dorota Węcek, Mazurska Galeria w Tuchlinie Doroty Piwowarskiej, Piska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Wiesława Nikiel oraz Wojciech Kass

Kategoria Działalność na rzecz Ziemi Piskiej: Włodzimierz Miszczak, Centrum Integracji Społecznej w Białej Piskiej, Tadeusz Bałazy - Prezes Stowarzyszenia Dawców Krwi Ziemi Orzyskiej "Kropla Życia", Pasieka Mazurska Witkiewicz i syn, Viri Misericordiae Von Johannisburg – bractwo rycerskie

Kategoria Sport : Paweł Szary, trener koszykówki ZS nr 1 oraz TSK Roś, Weronika Sikorska, KS "Śniardwy" Orzysz, Sebastian Sęk, Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji.

Postawa godna pochwały i propagowania: Michał Wrzosek, dyrektor OREW w Piszu, Krzysztof Marusiński - prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej w Orzyszu, Monika Martyn, Agnieszka Bagińska - opiekun grupy młodzieży z ZS nr 1 podczas projektu "Obecność Żydów w moim mieście-przeszłość i współczesność", Komitet Społeczny "Pisz Dzieciom".


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Boże... #1845567 | 29 paź 2015 13:33

  Widzisz i nie grzmisz? Wrzosek godzien pochwały??? A ołtarzyk już dla niego wybudowaliście?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piszanka #1844037 | 188.146.*.* 27 paź 2015 19:58

  Co tu robi wazeliniarz Miszczak ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jolka #1843972 | 178.183.*.* 27 paź 2015 18:47

  ZUK w Piszu nominacja w kategrii- GOSPODARKA. To jakiś żart czy kpina z Piszan. Proszę zastępca burmistrza, były pracownik ZUK-u w Piszu, więc można ? Można !! wrzosek podopieczny zastępcy burmistrza też nominowany. Można ? Można ! Pod warunkiem, że się jest u władzy. A ci, którzy pracowali na Szymborskiego- figa z makiem. Na bezrobocie. To pokazuje, że tę zabawę czas skończyć

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #1843935 | 178.43.*.* 27 paź 2015 18:20

  Ja też jestem ciekaw czym zasłużył się Miszczak na tę nominację?!... Chyba tym, że jest największym „wazeliniarzem” spośród kadry kierowniczej powiatu :(… Zresztą sam nieraz mawia, że dzień bez „wazeliny” jest dniem straconym?!...

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. przyjęcia islamistów #1843918 | 94.42.*.* 27 paź 2015 18:01

   Widzę na Gali wiceburmistrza Orzysza. ta gmina to ma gest. Poczytajcie: "Według rzeczniczki wojewody, trzy inne gminy zadeklarowały natomiast możliwość udostępnienia dla uchodźców w sytuacjach kryzysowych sal gimnastycznych, schronisk młodzieżowych, ośrodków wypoczynkowych i kwater agroturystycznych na swoim terenie. Np. samorząd Orzysza zgłosił możliwość przyjęcia w takich miejscach 255 osób."

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages