Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Wiemy, ile wilków i rysi jest w lasach na Warmii i Mazurach

2015-10-21 08:00:00 (ost. akt: 2015-10-20 18:54:42)

Autor zdjęcia: RDLP w Olsztynie

Leśnicy z Olsztyna i Białegostoku policzyli wilki i rysie żyjące w lasach na Warmii i Mazurach. W naszym województwie żyje około 114 wilków zgrupowanych w 24 watahach oraz 7 rysi.

Właśnie ukazały się wyniki leśniczej inwentaryzacji wilków i rysi. Badania prowadzone były w 23 nadleśnictwach z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i Białymstoku.

Po podsumowaniu wszystkich danych i dokładnej weryfikacji leśnicy przedstawili swoje wyliczenia. I tak, w lasach Warmii i Mazur stwierdzono występowanie 96-114 wilków zgrupowanych w 24 watahach oraz 7 rysi. Zebrano również 71 obserwacji dotyczących wałęsających się po lasach psów.

Leśnicy szukali tropów dużych drapieżników w puszczach: Piskiej, Napiwodzko-Ramuckiej, Rominckiej, Boreckiej i terenach przylegających (łącznie na obszarze ok. 500 tys. ha). W akcji udział wzięło blisko 350 pracowników Lasów Państwowych oraz przedstawiciele RDOŚ w Olsztynie, Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Występowanie watah wilków na podstawie badań leśnikówCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages