Śniardwy wracają na właściwe tory?

2015-10-12 16:00:00(ost. akt: 2015-10-13 08:44:20)

Autor zdjęcia: Archiwum Śniardw Orzysz

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie na piłkarskich boiskach nasi ligowcy. Na wysoką notę zasłużyły Śniardw Orzysz i MKS Ruciane-Nida. Zielono-niebiescy pokonali u siebie Polonię Pasłęk 2:1, zespół Wojciecha Sieruty wygrał na wyjeździe z Mazurem Wydminy. Blisko sukcesu był Znicz, który do 88 minuty prowadził 2:1 z Romintą Gołdap. Kolejne niepowodzenie zaliczył Mazur Pisz.
Podopieczni Adama Ożarowskiego przegrali u siebie 0:3 z liderem "okręgówki" Orlętami Reszel. Do przerwy nic nie zapowiadało takiego obrotu sytuacji. Kibice, którzy po dłuższej przerwie spowodowanej karą nałożoną przez W-MZPN, znów zasiedli na trybunach oglądali wyrównane spotkanie. W szatni Orląt musiało paść kilka męskich słów, ponieważ tuż po zmianie stron ekipa z Reszla zaczęła grać szybciej i dokładniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 47 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Romańczuk. Ten sam zawodnik w 76 minucie meczu podwyższył na 2:0 dla gości. Przy stanie 0:3 piszanie mogli zaliczyć honorowe trafienie, lecz uderzenie z rzutu karnego Pawła Wasiulewskiego obronił golkiper Orląt.

Ze strefy spadkowej nie może się wydostać Znicz Biała Piska, który w miniony weekend podzielił się punktami z Romintą Gołdap. Zaczęło się zgodnie z planem, gdyż w 23 minucie Suszczewicz był bezradny wobec strzału Gizy.
— Mieliśmy mecz absolutnie pod kontrolą, a Konrad Radzikowski był w tym czasie dwa razy w sytuacji sam na sam z golkiperem Rominty. Niestety, w obu przypadkach bramkarz wychodził obronną ręką. W drugiej części nasza gra siadła. Po czerwonej kartce (dla Marcina Denerta - red.) i kolejnym stałym fragmencie gry goście wyrównali — relacjonuje Ireneusz Piwko, trener Znicza.

Horror z happy endem przeżyli sympatycy Śniardw Orzysz. Ich ulubieńców nie bez problemów ograli na własnym terenie niżej notowaną Polonię.
— Zespół z Pasłęka wysoko zawiesił poprzeczkę. Co prawda szybko strzeliliśmy dwa gole i mieliśmy sytuacje na 3:0, lecz potem (w 79 minucie - red.) przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę. Było nerwowo, jednak dowieźliśmy zwycięstwo, a po końcowym gwizdku spadł nam kamień z serca — komentuje Janusz Limberger, szkoleniowiec Śniardw.

Na brak adrenaliny nie mogli narzekać piłkarze MKS-u Ruciane-Nida, którzy zmierzyli się w Wydminach z tamtejszym Mazurem. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej sekundy. Przy wyniku 3:3 gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Bieleninik. Radość piłkarzy MKS-u rozwścieczyła miejscowych miłośników piłki nożnej, którzy wbiegli na murawę i próbowali przyjezdnym "wymierzyć sprawiedliwość". W efekcie doszło do sporego zamieszania z udziałem zawodników i kibiców. O tym, kto i jakie poniesie konsekwencje za tamten incydent zadecyduje W-MZPN.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Znicz Biała Piska — Rominta Gołdap 1:1 (1:0)
1:0 — Giza (23')
1:1 — Kimura (88')

Znicz: Masłowski — Tercjak (75' Niecikowski), Falkowski, Lipowski, Denert — Giza, Michałowski, Tuttas (46' Janik), Adamiec (86' Cychol), M. Świderski (82' Kierznowski) — Radzikowski

18.Granica Kętrzyn 12 1 7:30

Śniardwy Orzysz - Polonia Pasłęk 2:1 (2:0)
1:0 — Maniurski (20')
2:0 — Kowalczyk (30')
2:1 — Leśniewski (79')

Śniardwy: Kleczkowski — Kolator, F. Tomaszewski, Maniurski, B. Tomaszewski, Kowalczyk (89' Duchnowski), Sidorowicz (58' Talaga), Laszkowski, Stachelek (90' Rakowski), Dymiński, Pampuch (70' Boguszewski)

Unia Susz — Warmiak Łukta 4:2
Orzeł Janowiec Kościelny — DKS Dobre Miasto (nie odbył się)

15.Orzeł Janowiec Kościelny 11 6 12:32
16.DKS Dobre Miasto 11 1 6:38

Mazur Pisz - Orlęta Reszel 0:3 (0:0)
0:1, 0:2 — Romańczuk (47', 76')
0:3 — Zaleśkiewicz (85' - karny)