Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Chcą i mogą grać w bocce

2015-10-07 16:00:00 (ost. akt: 2015-10-07 11:21:06)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Precyzja, kierunek i siła rzutu oraz łut szczęścia — te cechy decydowały o zwycięstwie we wczorajszym (6 października) Powiatowym Turnieju Bocce. Jego bohaterami było 32 śmiałków, którzy od czerwca do września uczestniczyli w cyklu treningów, organizowanych w ramach projektu "My też chcemy i możemy grać w bocce".

Na liście zgłoszeń widniały nazwiska podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy parafii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu. Nie zabrakło też gospodarzy imprezy - uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach.

Na pierwszy ogień poszli specjaliści od gry pojedynczej, którzy rywalizowali na czterech boiskach. Chociaż nie wszystkim udało się zmieścić na podium i wrócić do do domu z medalem, nikt nie miał prawa czuć się przegranym. Laureatom dalszych miejsc wręczono okolicznościowe dyplomy. Nie mniej ciekawie wyglądały zmagania drużynowe. Start w tej konkurencji był szansą na wywalczenia kolejnego "złota" lub rehabilitacji za wcześniejszy, nieudany, występ. Placówkom, w których rozpoczną się regularne treningi w bocce, podarowano zestaw oryginalnej kul włoskich do gry w "kulki".

Organizatorem zawodów, podsumowujących efekty projekty "My też chcemy i możemy grać w bocce", było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku" z siedzibą w Łupkach.

gregCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages