Medal na zakończenie sezonu

2015-10-06 09:00:00(ost. akt: 2015-10-05 13:09:39)

Autor zdjęcia: Archiwum PMOS Pisz

Żeglarze mogą już powoli zwijać żagle i myśleć o przyszłym sezonie. Podopieczni Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu swoje tegoroczne starty zakończyli regatami zaliczanymi do Pucharu Europy Centralnej.
Na Węgrzech naszym cadeciarzom poszło nieco gorzej niż w Polsce i Czechach. — Paweł Grabowski z Wiktorią Ryzińską wywalczyli dwunaste miejsce, jeszcze niżej została sklasyfikowana załoga Piotr Leymańczyk/Gabriel Jermacz. Ze względu na słaby wiatr w piątek (2 października) odbył się tylko jeden wyścig. Dzień później wiało o wiele silniej, dlatego rozegrano trzy wyścigi — relacjonuje Józef Bąk, trener cadeciarze. Mimo nieco słabszej postawy swoich wychowanków, trener mógł czuć się usatysfakcjonowany. — W końcowej klasyfikacji (kat. do lat 14) Pucharu Europy Centralnej Paweł i Wiktoria zajęli trzecie miejsce. Poza podium (na piątej pozycji - red.) znaleźli się Piotrek i Gabryś, którzy chyba przeżywają lekki kryzys formy — informuje instruktor PMOS w Piszu.