Lepszy jeden punkt niż żaden

2015-10-05 12:00:00(ost. akt: 2015-10-05 10:56:45)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Czy wraz z nadejściem jesieni piłkarze Mazura stracili formę? Po udanym początku rozgrywek podopieczni Adama Ożarowskiego spuścili nieco z tonu. Remisowy (3:3) mecz z Polonią Lidzbark Warmiński był trzecim z rzędu pojedynkiem bez zwycięstwa. Mimo punktu zdobytego w wyjazdowym starciu ze Startem Kozłowo, Śniardwy Orzysz znów spadły w tabeli IV ligi. Trzecim zespołem, który dopisał "oczko" do swojego konta był Znicz Biała Piska.
Ekipa Ireneusza Piwko przetrzymała napór piłkarzy Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i w 87 minucie doprowadziła do wyrównania.
— Zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była w naszym wykonaniu niemal dramatyczna. Przeciwnik na nas "siadł" i gdyby wykorzystał choć część sytuacji, to po przerwie byśmy mecz już tylko dokończyli. To była naprawdę masakra, bo dopuszczaliśmy do sytuacji, że "jechali" po dwóch, trzech na naszego bramkarza. Po zmianie stron i korektach ustawienia jakoś nam jednak poszło. Rywal mocno spuścił z tonu - może myśląc, że już nas ma - a my z kolei zagraliśmy mądrzej i mamy punkt. Musimy go szanować, bo zanosiło się na pogrom — komentuje Ireneusz Piwko, szkoleniowiec Znicza.

Czyste konto zachował golkiper Śniardw Patryk Kleczkowski, który w sobotę miał wyjątkowo dużo szczęścia. W 58 minucie przed szansą pokonania bramkarza zielono-niebieskich stanął Sebastian Biedka. Obrońca Startu Kozłowo nie skorzystał jednak z okazji i uderzył w poprzeczkę. Nieco później goście znów byli w tarapatach, bo po uderzeniu z rzutu wolnego Konrada Makowskiego futbolówka odbiła się od słupka. Najdogodniejszą sytuację dla orzyszan miał Paweł Dymiński, który podobnie jak Biedka trafił w poprzeczkę.

Stadion w Lidzbarku Warmiński był w przeszłości szczęśliwym miejscem dla zawodników Mazura. W poprzednich sezonach to właśnie tam piszanie przełamywali złą passę. Tym razem drużyna Adama Ożarowskiego wyjeżdżała stamtąd w mieszanych nastrojach. Początkowo wszystko przebiegało po myśli gości, którzy prowadzili po golu Mateusza Sokołowskiego. Zimny prysznic zmobilizował Polonię do większego wysiłku i szybszych ataków. Po jednym z nich kontaktową bramkę zaliczył Zapał. W 28 minucie na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Samsel. Po przerwie role się odwróciły, a tempo znów zaczęli dyktować zawodnicy Mazura, którzy dzięki skutecznym "jedenastkom" Karola Wiśniewskiego prowadzili 3:2. Gdy przyjezdni wyczekiwali na końcowy gwizdek sędziego spotkała ich niemiła niespodzianka. W doliczonym czasie gry na 3:3 wyrównał Jakub Kołodziejczyk.

Ze spuszczonymi głowami opuszczali wczoraj (4 października) stadion przy ul. Słonecznej w Rucianem-Nidzie sympatycy MKS. Dotychczasowy lider A-klasy przegrał ze spadkowiczem z "okręgówki" - Kłobukiem Mikołajki 0:3. Dramat niebiesko-białych rozpoczął się w 38 minucie, gdy arbiter podyktował "jedenastkę" za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców MKS. Tuż przed zejściem do szatni na listę strzelców wpisał Gawliński. Jakby tego było mało czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gospodarzy. Grający w przewadze liczebnej podopieczni Cezarego Samborskiego dążyli za wszelką cenę do podwyższenia wyniku. Ku rozpaczy miejscowych ta sztuka im się udała. W 63 minucie przysłowiową "kropkę nad i" postawił Jakub Zduńczyk.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Znicz Biała Piska — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (1:2)
0:1 — Miller (18')
1:1 — Adamiec (22')
1:2 — Miller (28')
2:2 — Janik (87' - karny)

Znicz: Masłowski — Tercjak, Cychol (46' Radzikowski), Falkowski, Denert — M. Świderski, Janik, Michałowski, Adamiec, Melka (35' Giza) — Tuttas

Finishparkiet: Czapla — Marcfeld (65' Domżalski), Stankiewicz, Kostkowski, Głowiński (62' Szewczyk) — Czapa, Kowalski (75' Kajca), Bartusiak, Świątek (75' Zawiska), Kuciński — Miller

Start Kozłowo — Śniardwy Orzysz 0:0

Start: Cichy — P. Biedka, S. Biedka, Foruś, Majewski, Mikulak, Kuciński, Marszałek, Krajza (25' Kulesik), Dąbrowski, Włoch

Śniardwy: Kleczkowski — B. Tomaszewski, Maniurski, Kaszkiel, Supiński, Kowalczyk, Sidorowicz (56' Ślęzak), Laszkowski, Talaga (76' Olszewski), Pampuch (67' Boguszewski), Dymiński

15.Orzeł Janowiec Kościelny 11 6 12:32
16.DKS Dobre Miasto 11 1 6:38

Polonia Lidzbark Warmiński — Mazur Pisz 3:3 (2:1)
0:1 — Sokołowski (9')
1:1 — Zapał (20')
2:1 — Samsel (28')
2:2, 2:3 — Wiśniewski (68' - karny, 74' - karny)
3:3 — Kołodziejczak (90' +3')