Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Uwaga! Zakaz wstępu na poligon

2015-09-30 09:00:14 (ost. akt: 2015-09-30 14:46:00)

Autor zdjęcia: Archiuwm GO

Od 1 do 31 października na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu będą odbywały się strzelania amunicją bojową. Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligon.

Strzelania dzienne odbywać się będą codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.

Strzelania nocne odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach od 19.00 do 23.00.

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina, że lekceważenie zakazów wstępu na tereny poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną (grzywna), ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”. Osoby łamiące zakaz wstępu podlegają karze grzywny.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. beg #1825949 | 32.211.*.* 30 wrz 2015 18:37

  Tak na wszelki wypadek muszą sprawdzić jakie mają możliwości w konfrontacji z przyszłymi muzułmanami polskimi i ruskimi. To w bliskiej przyszłości będzie im bardzo potrzebne aby obronić nasz kraj przed tym wrogiem. Ćwiczenia i strzelanie to podstawa naszej niepodległości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do dowódcy #1825611 | 77.96.*.* 30 wrz 2015 10:35

  Nie macie kiedy się w te wojenki bawić, tylko akurat w sezonie grzybowym? Szczaw i mirabelki się skończyły, a jeść coś trzeba...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages