Z rówieśnikami dały sobie radę

2015-09-28 15:00:00(ost. akt: 2015-09-28 15:12:30)

Autor zdjęcia: Archiwum PMOS Pisz

W różne strony świata udały się załogi Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu. Specjaliści w klasie Optymist walczyli w Olsztynie o medale mistrzostw województwa, z kolei cadeciarze gościli w czeskim Pavlovie.
Ta niewielka miejscowość była gospodarzem trzecich z czterech zaplanowanych zawodów, zaliczanych do Pucharu Europy Centralnej. Pogoda nie ułatwiała życia żeglarzom. W pierwszym dniu (25 wrzesnia) zmagań sportowcy mogli narzekać na brak wiatru i padający deszcz. W tych trudnych warunkach dobrze sobie radzili Paweł Grabowski i Wiktoria Ryzińska, którzy zajmowali czwartą pozycję. Tuż za nimi znajdowali się Piotr Leymańczyk i Gabriel Jermacz. W ostatecznym rozrachunku obie nasze załogi nieco spadły, ale i tak uplasowały się w czołówce. Piotrek i Gabriel ukończyli rywalizację na siódmym miejscu, a Paweł z Wiktorią na dziewiątym pozycji w klasyfikacji ogólnej oraz drugiej w gronie młodzików. W niedzielę (27 września) poznaliśmy także medalistów mistrzostw województwa w klasie Optymist. Nie było wśród nich zawodników Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Piszu. Najlepszy z nich - Piotr Raszczyk zajął siedemnastą lokatę. W trzeciej dziesiątce uplasowała się Dominika Grala, natomiast w czwartej znalazła się Anastazja Pastuszka. O wiele lepiej poszło dziewczętom w rywalizacji z rówieśnikami (kat. U-9), startującymi w regatach Nauticus Cup. Tam Dominika i Anastazja zdobyły odpowiednio złoto oraz srebro.