Znicz przywozi punkt z Elbląga. MKS nadal na szczycie

2015-09-28 12:00:00(ost. akt: 2015-09-29 08:16:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To, co było teoretycznie niemożliwe, stało się faktem. Skazywany na pożarcie Znicz Biała Piska sprawił niespodziankę i odebrał dwa punkty liderowi III ligi — Olimpii. W dodatku uczynił to w "jaskini lwa", czyli w Elblągu.
Bohaterem gości był Przemysław Masłowski. Doświadczony golkiper w pierwszej połowie obronił strzał (z odległości zaledwie 6m.) Pawła Piceluka, a nieco później wyszedł obronną ręką w sytuacji "sam na sam" z Damianem Szuprytowskim. Serca działaczy i piłkarzy Znicza zadrżały w 80 minucie, gdy wyżej wspomniany Masłowski sfaulował w polu karnym napastnika gospodarzy. Na szczęście były zawodnik m.in. Warmii Grajewo zrehabilitował się. Wyczuł "jedenastkę" egzekwowaną przez Kamila Graczyka i odbił piłkę, która musnęła słupek bramki. W tej sytuacji remis z mającą apetyt na grę w I lidze Olimpią należy uznać jako sukces.

Starcie z Warmiakiem Łukta miało dać odpowiedź, do której połówki tabeli IV ligi aspirować będą Śniardwy Orzysz. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w najbliższy czas zielono-niebiescy spędzą w dole klasyfikacji. O takim, a nie innym rozwiązaniu zdecydowały dwie skuteczne kontry gości. W 25 minucie Dymarczyk wykorzystał nieporozumienie na linii bramkarz - obrońca, a potem defensorzy Śniardw nie upilnowali Osenkowskiego. Orzyszanie mogli zdobyć punkt, ale znów zawiodła skuteczność.
— Goście mądrze się bronili, a my biliśmy głową w mur — przyznaje Janusz Limberger, szkoleniowiec zielono-niebieskich.

W okrojonym składzie, bez m.in. Mateusza Sokołowskiego, Błażeja Gutowskiego, Sebastiana Zaczkowskiego i Sebastiana Poświaty przystąpił Mazur Pisz do arcyważnego pojedynku z Vęgorią Węgrzewo. Podopieczni Adama Ożarowskiego walczyli nie tylko o zmazanie plamy związanej z ubiegłotygodniową porażką z Błękitnymi, ale także o zachowanie pozycji lidera V ligi. Niestety, obu celów nie udało się zrealizować. Wszystko za sprawą pomocnika gości Stanisława Kleina, który w 20 min. pokonał Roberta Świerszcza pięknym uderzeniem z dystansu. Po raz kolejny piszanie nie mogli liczyć na doping swoich kibiców. W związku z karą nałożoną na klub, przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, ten mecz, podobnie jak starcie z Łyną Sępopol, odbywał się przy pustych trybunach.

Tempa nie zwalniają piłkarze MKS-u Ruciane-Nida, którzy mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Piąta wygrana z rzędu została odniesiona kosztem o wiele niżej notowanej Warmianki Bęsia. Worek z bramkami rozwiązał najlepszy strzelec biało - niebieskich — Karol Domurat. Na 2:0 podwyższył Przemysław Bieleninik, a wynik ustalił, precyzyjnym strzałem zza pola karnego, Rafał Niecikowski. Wolne miały "jedynie" grające w B-klasie rezerwy Śniardw Orzysz, które po pięciu kolejkach zajmują trzecią lokatę.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Olimpia Elbląg — Znicz Biała Piska 0:0

Olimpia: Tułowiecki — Kubowicz, Bukacki, Stępień, Graczyk (88' Kruczkowski), Wenger, Szuprytowski, Piceluk, Pietroń (89' Piotrowski), Ressel (71' Sokołowski), Maciążek

Znicz: Masłowski — M. Świderski (76' Romachów), Tercjak, Lipowski, Falkowski, Denert, Melka (63' Giza), Adamiec, Janik, Michałowski, Tuttas (90' Lutrzykowski)

POZOSTAŁE WYNIKI 10.KOLEJKI SPOTKAŃ III LIGI
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Start Działdowo 4:0 (0:0)
Huragan Morąg — KS Wasilków 2:1 (1:1)
Wissa Szczuczyn — Rominta Gołdap 2:1 (1:0)
GKS Wikielec — MKS Korsze 2:0 (0:0)
Jagiellonia II Białystok — Olimpia Olsztynek 0:1 (0:1)
Granica Kętrzyn — Sokół Ostróda 3:5 (2:4)
Concordia Elbląg — MKS Ełk 0:2 (0:2)
Warmia Grajewo — ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:2)

18.Granica Kętrzyn 10 1 6:25

Śniardwy Orzysz — Warmiak Łukta 0:2 (0:1)
0:1 — Dymarczyk (25')
0:2 — Osenkowski (35')

Śniardwy: Kleczkowski — Kolator, F. Tomaszewski (46' Talaga), Maniurski, Laszkowski (46' Supiński), Stachelek, Kowalczyk, Sidorowicz, B. Tomaszewski (60' Szymanowski), Dymiński (70' Boguszewski), Pampuch

POZOSTAŁE WYNIKI 10.KOLEJKI SPOTKAŃ IV LIGI
Orzeł Janowiec Kościelny — Zatoka Braniewo 2:2 (0:0)
Tęcza Biskupiec — DKS Dobre Miasto 6:1 (2:0)
Motor Lubawa — Polonia Pasłęk 3:1 (1:1)
Pisa Barczewo — Start Kozłowo 1:1 (1:1)
Unia Susz — Stomil II Olsztyn 0:2 (0:1)
Błękitni Orneta — Mrągowia Mrągowo 0:0
Omulew Wielbark — Mamry Giżycko 4:2 (1:0)

15.Orzeł Janowiec Kościelny 10 6 12:27
16.DKS Dobre Miasto 10 1 6:34

Mazur Pisz — Vęgoria Węgorzewo 0:1 (0:1)

0:1 — Klein (20')

Mazur: Świerszcz — Szulęcki, Wasiulewski, Barański, Kowalczyk, Ptak, Zawadzki, Świderski, Wiśniewski, Maciejewski (60' Przybyłowski), Witkowski