Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szkoła w Hejdyku zakończyła kampanię ekologiczną

2015-09-26 15:00:00 (ost. akt: 2015-09-25 21:24:10)

Autor zdjęcia: SP Hejdyk

Szkoła Podstawowa w Hejdyku podsumowała udział w międzynarodowym programie Litter Less Campaign - „Śmieci mniej!”, do którego zakwalifikowała się kilka miesięcy temu. Celem tej kampanii była między innymi zmiana postawy wobec środowiska wśród młodzieży i społeczności lokalnej. Szkoła na tel cel otrzymała ponad 1800 złotych.

Z funduszy projektu zakupiono dla szkoły 7 dużych, kolorowych pojemników do segregacji odpadów oraz baterię wodooszczędną do szkolnej łazienki. Znaczą część wykorzystano na nagrody – Gminny konkurs puszkowy oraz szkolne konkursy zbiórki nakrętek typu PET, baterii i zadania w akcji Wiosenne działania Warmii Mazur 2015 - ,,Tydzień dla Ziemi” związane z tematyką odpadów oraz materiały papiernicze: ulotki, broszurki i plakaty.

W ramach programu uczniowie sprzątali tereny najbliższej okolicy, szukali dzikich wysypisk, przeprowadzili kampanię informacyjną nt. elektroodpadów i baterii oraz prezentacje dla rodziców. Zostały przygotowane plakaty, ulotki i broszurki o zasadach postępowania z odpadami niebezpiecznymi i ZSEE, które uczniowie roznosili podczas happeningu i po zakończeniu zajęć w 4 wsiach. Odbyły się 2 akcje zbiórki elektroodpadów, baterii oraz na bieżąco zbierane były plastikowe nakrętki i przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych.

Wdrażane zadania kampanii wpłynęły na zmianę zachowań proekologicznych związanych z tematyką odpadów. Przeprowadzone akcje zbiórki odpadów są dowodem zaangażowania społeczności szkolnej i lokalnej. Świadczą o tym wyniki zbiórki odpadów w ramach akcji i konkursów:

Puszki aluminiowe- 980 kg

Elektroodpady- 11 ton 220 kg

Baterie - 150 kg

Nakrętki – 195,4 kg


- Poprzez takie działania edukuje się społeczność szkolną i lokalną na temat odpadów, sposobu ich zagospodarowania oraz korzyści z recyklingu. Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową w Hejdyku przyczynił się do podniesienia świadomości całej społeczności, odpowiedzialności za stan środowiska oraz kształtowania postawy EKO – konsumenta. Realizatorzy projektu dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się i zaangażowanie w to przedsięwzięcie - mówi Małgorzata Ruszczyk, koordynatorka projektu z SP w Hejdyku.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages