Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Rolnicy podziękowali za zebrane plony

2015-09-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-24 20:24:36)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Nie tylko rolnicy z gminy Orzysz, ale również ich koledzy z gminy Pisz podziękowali w miniony weekend za zebrane plony. W przeciwieństwie do poprzedniego roku wczorajsze (13 września) dożynki odbyły się nie na placu Daszyńskiego, a na ulicy Targowej.

Po zakończeniu mszy świętej i wygłoszeniu okolicznościowych przemówień mieszkańcy Pisza i przybyli goście podzielili się chlebem. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa", a także rozstrzygnięto konkursy m.in. na najładniejszy wianek dożynkowy, równiankę, najpiękniejsze stoisko i najlepszą potrawę regionalną. Nieco później Grupa Rekonstrukcyjna ze Snopek przedstawiła Mazurski Obrzęd Plonu. O oprawę artystyczną zadbały formacje: Metrum, Kalina z Kalinowa, My Piszanie, Debiut, Klika z Białej Piskiej oraz zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska. Gwiazdą wieczoru była Magdalena Niewińska, znana m.in. z przeboju "Mężu drogi mój".

greg
pisz@gsazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages