Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Ponad 70 tysięcy zasili oświatę

2015-09-02 11:02:00 (ost. akt: 2015-09-02 11:09:29)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Gmina Pisz otrzymała 75 tysięcy złotych. — Wnioski złożone do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zwiększenie 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2015 zostały pozytywnie rozpatrzone — poinformował Jacek Zarzecki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Piszu.

Pieniądze zostaną podzielone na określone cele. 20 tysięcy złotych trafi na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w szkołach, które mają zagwarantowane godziny płatne przez NFZ dla pielęgniarek lub lekarzy. — Środki otrzymają Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu, Gminny Zespół Szkół w Piszu i Gimnazjum nr 1 w Piszu — mówi rzecznik. 28 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na wyposażenie stołówek w szkołach podstawowych i gimnazjach. Wsparcie otrzymają Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu, Gminny Zespół Szkół w Piszu oraz Gimnazjum nr 1. Na sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne powędruje 27 tysięcy złotych. Gotówka zasili konta Gminnego Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowa nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej w Jeżach.

bas
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. felczer #1808653 | 178.43.*.* 4 wrz 2015 17:04

  Teraz Jasio pewnikiem się rozchoruje i pójdzie na zwolnienie po wizycie u chirurga bo jest bardzo spracowany pracą w żeglarstwie ,że aż go rozbolał kręgosłup ..Ale,, kabziora '' i tak będzie co miesiąc wpływała na konto.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maria #1808603 | 31.61.*.* 4 wrz 2015 15:50

  Czytać się nie chce tych durnych pochwał. Policzcie najpierw ile nam zabrała. A teraz wielkie larum. Hahahaha. Nie pozwalał niczego kupować bo nie ma, a teraz wniosek? każda gmina taki wniosek pisała i każda, która pisała dostała. Żadne halo

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do nicoli #1808241 | 185.104.*.* 3 wrz 2015 23:24

  DLATEGO ZA DOBRĄ PRACE NALEŻY SIĘ PODWYŻKA DLA BURMISTRZA ,A NIE JAK INNI PŁACZĄ ŻEBY BURMISTRZ OBNIŻYŁ SOBIE PENSJE , NIBY DLACZEGO PRZECIEŻ JAN POWIEDZIAŁ MIASTO PISZ JEST W DOBREJ SYTUACJI FINANSOWEJ I NIKT NIE OT CZUJE KRYZYSU TAK ŻE PROSZĘ NIE SKAMLEĆ

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do nikoli #1808240 | 185.104.*.* 3 wrz 2015 23:23

  Dobrze, ze mi przypomniałeś. Pamiętam jak burmistrz Szymborski Andrzej w poprzedniej jego kadencji pzyskał i zabezpieczył w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego 25 milionów na rewitalizację miasta, rynku , remontu kamienic. I TO TEŻ BYŁ JEGO OGROMNY SUKCES. Natomiast nastał później Alicki Jam i nie dopilnoweał tej sprawy, NIE UZUPEŁNIŁ WNIOSKU, NIE POPRAWIŁ BŁĘDÓW WE WNIOSKU, NIE ZŁOŻYŁ PONOWNEGO WNIOSKU i pieniądze na rewitalizację, które pozyskał BURMISTRZ PISZA pan ANDRZEJ SZYMBORSKI, które były jego sukcesem ...PRZEPADŁY . Więc należy się szacunek burmistrzowi Szymborskiemu i podziękowania za to , ze potrafi chociażby ZŁOŻYĆ WNIOSEK czego nie potrafił zrobić Aliki chociażby. Dlatego konkludując nie próbuj ujmować zasługi burmistrzowi za to że DOSTALIŚMY ponad 70 tysiaków zł

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. SZYMBORSKI ZŁOŻYŁ WNIOSEK O DOTACJĘ? #1808239 | 171.25.*.* 3 wrz 2015 23:19

  No to, gratulations! Burmistrzowi Szymborskiemu. Nie gmina tylko chyba burmistrz A. Szymborski złozył wniosek o dotację jak mam rozumieć, Już nie bądźcie tacy redaktorzy małostkowi. Szkoda, ze nie ma dotacji na gabinety dentystyczne w szkołach. Dlaczego? Bo ich po prostu nie ma. W kampani wyborczej obiecał niejaki Alicki dawien burmistsz-dzięki tej obietnicy wgrał wybory na burmistsza, no i to był niewypał. Szczęście, ze ponownie nie udało mu się zbałamucić wyborców obiecankami bez pokrycia, no i kłamstwami, które też używal, bo do dzisiaj żadnego gabinetu dentystycznego w szkole nie ma. Fajnie, ze wygrał Szymborski Andrzej, sam głosowałem zresztą na niego, ten to jest konkretny gość. potrafi zorganizować pieniądze, a nie tylko jak tamten Alicki brał, brał i brał kasę z budżetu a nic nie dołożył sam do niego. Żadnej złotówy. Niestety branko się zakończyło i teraz wszyscy mieszkańcy musimy oszczędzać przez niego i cierpi ludzi tylu z jego powodu. Na stypendia dla dzieci on sam, radny Alicki nie chce oddać diety a szkoda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (38)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages