Śniardwy musiały sobie radzić bez kapitana

2015-08-31 14:00:00(ost. akt: 2015-08-31 12:16:46)

Autor zdjęcia: Archiwum Śniardw Orzysz

Z bagażem siedmiu goli wróciła z Pisza ekipa Victorii Bartoszyce. Dzięki wygranej 7:2 Mazur utrzymał prowadzenie w tabeli V ligi. Humory dopisują w szeregach Znicza Biała Piska. Czerwono-zieloni ograli na wyjeździe Granicę Kętrzyn. Trzy punkty na inaugurację nowego sezonu wywalczył A-klasowy MKS Ruciane-Nida. Zremisowały jedynie Śniardwy Orzysz.
W starciu z Mrągowią beniaminek IV ligi musiał sobie radzić bez Artura Kropiewnickiego. Popularny "Kropa" dzień przed meczem ligowym uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Koledzy nie zapomnieli o kapitanie drużyny. Wywiesili w szatni i na ławce rezerwowych koszulkę z numerem "14", w której grywa pomocnik Śniardw. Na boisku było sporo walki z jednej i drugiej strony, tak więc podział punktów nikogo nie krzywdzi.
— Remis to sprawiedliwy wynik, chociaż jestem zaskoczony, że Mrągowia jest tak nisko w tabeli. Rywale mają kilku wyróżniających się zawodników i jestem przekonany, że będą pięli się w górę — powiedział Janusz Limberger, trener Śniardw. Przed przerwą dogodnej okazji do wpisania się na listę strzelców nie wykorzystał Piotr Talaga. Lepszą skutecznością popisał się Paweł Dymiński, który w 65 minucie pokonał byłego golkipera MKS Ruciane-Nida Łukasza Gabryszaka. Kwadrans później goście wyrównali.

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Tymczasem było ciężko, ale zamierzony cel udało się osiągnąć. Po trzymającym do końca w napięciu pojedynku Znicz ograł niżej notowaną Granicę Kętrzyn. Awans na siódme miejsce w tabeli zapewniło trafienie Pawła Adamca.

Czy piłkarze Mazura spełnią marzenia kibiców i wraz z nimi będą świętować awans do IV ligi? Odpowiedź na te pytanie poznamy za kilka miesięcy, lecz jeśli piszanie utrzymają obecną formę o sukces możemy być spokojni. W sobotę o sile ofensywnej zespołu prowadzonego przez Adama Ożarowskiego przekonała się Victoria Bartoszyce. Już do przerwy spadkowicz z IV ligi przegrywał 0:5. Po zmianie stron gospodarze nie osiedli na laurach, tylko jeszcze zwiększyli swoją przewagę. W 68 minucie hat-tricka skompletował Daniel Zawadzki. Chwilę później drugi żółty kartonik obejrzał Sebastian Poświata, który przez najbliższe cztery miesięcy rozstanie się z koszulką Mazura. W zamian uda się do szkółki wojskowej. W ostatnich fragmentach meczu piszanie oddali pole rywalom. Victoria skorzystała z rozluźnienia piszan i zmniejszyła rozmiary porażki.

Od wygranej zaczął marsz w kierunku "okręgówki" MKS Ruciane-Nida. Podopieczni Wojciecha Sieruty ograli u siebie 2:0 Salęt Boże. Duża w tym zasługa Karola Domurata, który wpisał się na listę strzelców w 9 i 38 minucie meczu. Smuci czerwona kartka dla bramkarza MKS Rafała Niecikowskiego, który tuż przed końcem regulaminowego czasu gry sfaulował napastnika gości. Na szczęście Waldemar Nosek zdołał obronić rzut karny. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych triumfów!

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Granica Kętrzyn — Znicz Biała Piska 0:1 (0:1)
0:1 — Adamiec (28')

Znicz: Masłowski — Ekstowicz (70' Niecikowski), Lipowski, Tercjak (75' Giza), Denert, Falkowski, M. Świderski (80' D. Świderski), Melka (62' Janik), Adamiec, Tuttas, Radzikowski

18.Start Działdowo 6 1 1:24

Śniardwy Orzysz — Mrągovia Mrągowo 1:1 (0:0)
1:0 — Dymiński (65')
1:1 — Kapusta (79')

Śniardwy: Kleczkowski — Sidorowicz, Maniurski, Talaga, Laszkowski, Rubin (75' Stachelek), F. Tomaszewski (89' Kubrowski), Szymanowski (81' Ślęzak), B. Tomaszewski, Kowalczyk, Marcinkiewicz (54' Dymiński)

15.Mrągowia Mrągowo 6 5 4:8
16.DKS Dobre Miasto 6 1 3:19

Mazur Pisz — Victoria Bartoszyce 7:2 (5:0)
1:0 — Zawadzki (14')
2:0 — Gutowski (23')
3:0 — Sokołowski (32')
4:0 — Mąka (34')
5:0 — Zawadzki (44')
6:0 — Sokołowski (60')
7:0 — Zawadzki (68')