Tylko Znicz stracił punkty

2015-08-24 13:00:00(ost. akt: 2015-08-25 13:06:02)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Mamy dwie dobre wiadomości i jedną złą. Dzięki zwycięstwu nad Orłem Janowiec Kościelny Śniardwy Orzysz ponownie prowadzą w IV lidze. Na pozycję wicelidera V ligi awansował Mazur Pisz, który chociaż przegrywał 0:1 pokonał 4:1 dotychczas niepokonaną Cresovię Górowo Iławeckie. Smuci tylko wyjazdowa porażka Znicza z Jagiellonią II Białystok.
Rezerwy Jagiellonii, wzmocnione czterema piłkarzami z doświadczeniem w Ekstraklasie, okazały się zbyt trudną przeszkodą dla Znicza Biała Piska. Głównym sprawcą kolejnego spadku podopiecznych Ireneusza Piwko w tabeli III ligi był Paweł Draźba. 20-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców na początku i tuż przed końcem pierwszej połowy. Czerwono-zieloni przebudzili się dopiero przy stanie 0:3. Sygnał do ataku dał ex-gracz "Jagi" Jacek Falkowski. Nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu podtrzymał Daniel Michałowski, który w 59 minucie strzelił na 2:3. Przez pół godziny Znicz próbował doprowadzić do wywalczenia chociażby jednego punkty. Niestety, wrócił do domu z pustymi rękoma.

W ten weekend sportowych atrakcji było w Orzyszu pod dostatkiem. Bieg Tygrysa, wyścig kolarski, a na deser mecz Śniardw z Orłem Janowiec Kościelny. Padło w nim siedem bramek. Co cieszy, większą skutecznością popisali się zielono-niebiescy, którzy zwyciężyli 5:2. W efekcie zespół dowodzony przez Janusza Limbergera powrócił na fotel lidera IV ligi.

Zaczęło się źle, bo zanim kibice Mazura rozsiedli się wygodnie na trybunach musieli przełknąć gorzką pigułkę. Już w 5 minucie gry napastnik Cresovii Tobiasz Ciastek pokonał rezerwowego golkipera gospodarzy Roberta Świerszcza. Kilkudziesięcioosobowa grupa sympatyków gości, która z Górowa Iławeckiego do Pisza przyjechała własnymi środkami transportu, zaczęła tańczyć i śpiewać z radości. W 30 minucie w sektorze przyjezdnych zapanowała cisza. Na 1:1 wyrównał Błażej Gutowski, który kilkadziesiąt sekund później wyprowadził ekipę Adama Ożarowskiego na prowadzenie. To nie było ostatnie słowo piszan. Po zmianie stron gracze dotychczasowego lidera V ligi zaczęli powoli opadać z sił, dlatego coraz trudniej było im przecinać akcje zaczepne rywali. W 50 minucie spotkania obrońca "Sovii" nie przeciął dośrodkowania Karola Wiśniewskiego do Daniela Zawadzkiego. Popularny "Johny" zachował zimną krew i podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny. Bramkarz beniaminka "okręgówki" dwoił się i troił, aby zapobiec kolejnym trafieniom. Mimo dobrej postawy nie zdołał, w końcowym fragmencie meczu, wyłapać piłki po strzale Mateusza Sokołowskiego.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Jagiellonia II Białystok — Znicz Biała Piska 3:2 (3:1)
1:0 — Drażba (2')
2:0 — Pali (29')
3:0 — Draźba (43')
3:1 — Falkowski (44')
3:2 — Michałowski (59')

Jagiellonia II: Rosa — Radecki (70' Charkiewicz), Augustyniak, Pajnowski, Straus, Gajko (78' Kondracki), Draźba (68' Wołczyński), Łupiński, Mystkowski, Giełażyn (68' Falon), Pali

Znicz: A. Radzikowski — Tercjak (46' Ekstowicz), Lutrzykowski (46' Lipowski), Cychol, Janik — M. Świderski, Michałowski, Falkowski, Adamiec (70' D. Świderski), Kierznowski (67' K. Radzikowski), Tuttas

18.MKS Korsze 4 0 3:14

Śniardwy Orzysz – Orzeł Janowiec Kościelny 5:2 (2:0)
5:2 — Marcinkiewicz (90'+ 2')

Śniardwy: Kleczkowski — Boguszewski, Kropiewnicki, Maniurski, Laszkowski — Olszewski (38’ Rubin), Sidorowicz (75’ Ślęzak), Szymanowski (51’ Talaga), B. Tomaszewski, Kowalczyk — Dymiński (63’ Marcinkiewicz)

15.Orzeł Janowiec Kościelny 4 2 5:11
16.DKS Dobre Miasto 4 0 2:15

Mazur Pisz — Cresovia Górowo Iławeckie 4:1 (1:2)
0:1 — Ciastek (5')
1:1, 2:1 — Gutowski (30', 32')
3:1 — Zawadzki (50')
4:1 — Sokołowski (85')

Mazur: Świerszcz — Poświata, Wasiulewski, Szulęcki (46' Barański), Zaczkowski — Kowalczyk (53' Mąka), Świderski, Wiśniewski, Uszyński (60' Sokołowski), Zawadzki — Gutowski