Zwycięstwo Mazura, porażki Znicza i Śniardw

2015-08-18 12:00:00(ost. akt: 2015-08-18 11:56:26)

Autor zdjęcia: Archiwum GP

Jeszcze w środę (12 sierpnia) Śniardwy i Znicz świętowały historyczny moment w dziejach klubu. Podopieczni Ireneusza Piwko i ekipa dowodzona przez Janusza Limbergera zasiadła na fotelu lidera odpowiednio III i IV ligi. Niestety, w sobotę ich panowanie się skończyło. Czerwono-zieloni przegrali u siebie z Concordią Elbląg, a niebiesko-zieloni uznali wyższość Unii Susz. Cztery z sześciu możliwych do zdobycia punktów wywalczył Mazur Pisz.
Trzy dni po środowym meczu z SKS Szczytno piszanie wyjechali do Warpun, gdzie swoje mecze rozgrywa beniminek „okręgówki” — Fala. Gospodarze, w przeciwieństwa do SKS-u nie zawiesiliwysoko poprzeczki Mazurowi. Mimo wszystko zdołali napędzić strachu faworyzowanym gościom, którzy zanim dobrze się rozgrzali już stracili gola. Na szczęście zimny prysznic podziałał mobilizująco na piłkarzy Mazura, którzy w ostępie kilku minut, z wyniku 0:1 doprowadzili do stanu 2:1. Udanie zaprezentował się pozyskany niedawno z MKS Ełk Paweł Uszyński. 29-letni pomocnik asystował przy trafieniach Karola Wiśniewskiego oraz Błażeja Gutowskiego.

W tym samym czasie Znicz podejmował u siebie Concordię Elbląg. Niestety, sobotnie (15 sierpnia) starcie nie przebiegło po myśli trenera Ireneusza Piwko. Popularna „Conca” postawiła na grę skrzydłami i szybkie kontry. Taka taktyka przyniosła im zamierzony skutek. W 57 minucie po dośrodkowaniu Essomby na bramkę uderzył Karol Styś. Co prawda Adam Radzikowski odbił piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Mariusza Pelca był już bezradny. Zespół z Białej Piskiej miał kilka okazji do wyrównania, lecz tym razem nie zdobył nawet punktu.

Dobre momenty ze złymi przeplatają również gracze Śniardw, którzy najpierw po dramatycznym boju ograli 3:2 Tęczę Biskupiec. Łupem bramkowym podzielili się Artur Kropiewnicki (dwa trafienia) oraz Adam Marcinkiewicz. W weekend nastąpił spadek formy. Częściowo można ją tłumaczyć daleką podróżą do położonego przy granicy z województwem pomorskim Susza. Tamtejsza Unia do niedzieli plasowała się w dolnej części tabeli, lecz dzięki wygranej 2:0 awansowała na dziewiąte miejsce. Pierwszy raz Patryk Kleczkowski wyciągał piłkę z siatki w 44 minucie, a drugi raz na kilkanaście sekund przed końcem pojedynku.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Znicz Biała Piska — Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 — Pelc (56')

Znicz: A. Radzikowski — Tercjak, Lipowski, Cychol, Janik (52' K. Radzikowski), M. Świderski, Falkowski, Michałowski, Kierznowski (52' Adamiec), D. Świderski, Tuttas

2:0 — Staniec (90'+3)

Śniardwy: Kleczkowski — Laszkowski, Maniurski, Kropiewnicki, Boguszewski (78’ F. Tomaszewski) — B. Tomaszewski, Sidorowicz (72’ Ślęzak), Kowalczyk, Talaga, Olszewski (61’ Rubin) — Marcinkiewicz (52’ Szymanowski)

15.Orzeł Janowiec Kościelny 3 2 3:6
16.DKS Dobre Miasto 3 0 2:14

Fala Warpuny — Mazur Pisz 1:3 (1:2)