Mamy dwóch liderów. Znicza w III i Śniardwy w IV lidze

2015-08-13 12:00:00(ost. akt: 2015-08-13 15:01:39)

Autor zdjęcia: Dariusz Buczyński

To historyczna chwila dla Znicza Biała Piska. Przynajmniej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Czerwono-zieloni zasiedli na fotelu lidera III ligi. Awans na te zaszczytne miejsce zapewniło wyjazdowe zwycięstwo nad Startem Działdowo. Jego rozmiary budzą respekt, bo podopieczni Ireneusza Piwko strzelili rywalom aż siedem goli.
Pięć z nich były dziełem braci Świderskich. Starszy z rodzeństwa Michał pokonał golkipera rywali w 43 i 45 minucie gry. Z kolei Daniel po przerwie skompletował hat-tricka. Na zdobycie trzech goli potrzebował zaledwie jedenastu minut. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się Łukasz Tercjak. Wynik ustalił Tomasz Tuttas.

Tempa nie zwalniają Śniardwy Orzysz. Ekipa prowadzona przez Janusza Limbergera pokonała wczoraj (12 sierpnia) innego beniaminka IV ligi Tęczę Biskupiec 3:2. W nagrodę, podobnie jak piłkarze z Białej Piskiej, prowadzą w swojej klasie rozgrywkowej. Tuż poza podium znajduje się, grający w V lidze, Mazur Pisz. Zespół Adama Ożarowskiego podejmował wczoraj (12 sierpnia) mistrza A-klasy — SKS Szczytno.

Spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Po jednej z nielicznych akcji gospodarze wyszli na prowadzenie. W 15 minucie asystę zaliczył Mateusz Sokołowski, który zagrał piłkę do Błażeja Gutowskiego, a ten skierował ją do siatki. Humory piskim kibicom zepsuł Magnuszewski, który wygrał powietrzny pojedynek z Patrykiem Hałaburdą.

Tuż przed końcowym gwizdkiem triumf Mazurowi mógł zapewnić Marcin Mąka. Futbolówka po jego strzale toczyła się do bramki, lecz po drodze zaczepiła o kępę trawy i wyszła poza linię końcową boiska.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Start Działdowo — Znicz Biała Piska 0:7 (0:2)
0:1, 0:2 — M. Świderski (43', 45')
0:3 — Tercjak (53')
0:4, 0:5, 0:6 — D. Świderski (65', 71', 76')
0:7 — Tuttas (81')

Znicz: A. Radzikowski — Tercjak, Lipowski (75' Ekstowicz), Cychol, Janik, M. Świderski, Michałowski, Falkowski (69' Melka), Kierznowski (61' D. Świderski), Adamiec (46' K. Radzikowski), Tuttas

18.Start Działdowo 2 0 0:10

Śniardwy Orzysz — Tęcza Biskupiec 3:2 (1:0)

15.Mrągowia Mrągowo 2 0 0:4
16.DKS Dobre Miasto 2 0 0:10

Mazur Pisz — SKS Szczytno 1:1 (1:0)
1:0 — Gutowski (15')
1:1 — Magnuszewski (71')

Mazur: Hałaburda — Poświata, Barański, Szulęcki (80' Ptak), Zaczkowski, Ł. Świderski, Wiśniewski, Maciejewski (55' Kowalczyk), Ł. Rejmentowski (65' Uszyński), Gutowski (50' Mąka), Sokołowski