Pokonali bardziej doświadczonych rywali

2015-08-10 16:00:00(ost. akt: 2015-08-11 10:43:09)
Załoga Piotr Leymańczyk/Gabriel Jermacz wygrała jeden z wyścigów Mistrzostw Świata w klasie Cadet

Autor zdjęcia: Józef Bąk/PMOS Pisz

Do czołowej dziesiątki nie weszli, ale ich start należy uznać za udany. Co prawda załoga Piotr Leymańczyk/Gabriel Jermacz nie poprawiła ubiegłorocznego rezultatu Tobiasza Wiśniewskiego i Zuzanny Zachłowskiej (dziewiąte miejsce), lecz wygrała jeden z wyścigów.
W efekcie ukończyła Mistrzostwa Świata w klasie Cadet na czternastej pozycji. Na włoskim jeziorze Garda ścigali się także inny duet Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu — Maciej Lipiński/Krystian Krysiak (18. pozycja w zawodach - red.). Chłopcy w swoim najlepszym występie dopłynęli na ósmym miejscu. Najwięcej powodów do radości mieli reprezentanci Australii Sam Abel i Hugo Allison. To oni wrócili do domu ze złotymi medalami. Srebro wywalczyli brytyjska dwójka Archie Penn/Hazel Whitlle, a brąz Ukraińcy Yehor Samarin /Maksym Remez. Łącznie w trwających od 1 do 8 sierpnia mistrzostwach wzięło udział 60 załóg. — Moi podopieczni debiutowali na Mistrzostwach Świata, lecz pokonali wielu bardziej doświadczonych zawodników. W związku z tym, uważam, że wypadli bardzo dobrze. Piotr i Gabryś byli najwyżej sklasyfikowanym reprezentantami Polski. To wspaniały prognostyk przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Po cichu liczę na dwa medale — mówi Józef Bąk, opiekun żeglarzy.