Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzieci odwiedziły piskich policjantów

2015-06-27 15:00:00 (ost. akt: 2015-06-26 12:39:15)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

W kończącym się roku szkolnym policjanci piskiej komendy już po raz piaty zorganizowali akcję „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” włączając się tym samym w działania wojewódzkie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu piskiego odwiedzali piską komendę, gdzie policjanci przybliżali im arkana swojej pracy oraz pokazywali sprzęt, jakim dysponują na co dzień. Komendę zobaczyło blisko 600 dzieci.

Dobiegła końca piąta już edycja akcji prowadzonej przez piską komendę pn „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”. Są to działania wojewódzkie o charakterze edukacyjno – profilaktycznym adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie wiedzy najmłodszych na temat zagrożeń, sposobów ich unikania oraz przeciwdziałania, a także kreowanie właściwych postaw społecznych,. Jest to również wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom roli Policji i pracy policjanta oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza.

W minionym roku szkolnym piską komendę odwiedziło blisko 600 uczniów z całego powiatu (z 10 szkół podstawowych i jednego gimnazjum). Policjantów odwiedziły też przedszkolaki. Podczas wycieczki dzieci mogły zobaczyć komendę, obejrzeć sprzęt jakim dysponują policjanci oraz dowiedzieć się na czym polega praca policjanta. Chętni mogli przymierzyć mundur, pobawić się kajdankami, czy pałką. Policjant wyjaśniał też dzieciom na czym polega daktyloskopia, a na koniec robił najmłodszym odciski palców. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie duża grupa dzieci deklarowała chęć zostania policjantką lub policjantem. Życzymy im zatem spełnienia marzeń i wstąpienia w przyszłości w szeregi Policji.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages