Uzyskali kwalifikację olimpijską

2015-06-02 19:00:00(ost. akt: 2015-06-02 15:20:55)

Autor zdjęcia: Archiwum Prywatne

Załoga żeglarska Maciej Lipiński/Krystian Krysiak zajęła trzecia miejsce w trzydniowych (29 - 31 maja) regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.
Załoga żeglarska Maciej Lipiński/Krystian Krysiak zajęła trzecia miejsce w trzydniowych (29 - 31 maja) regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Podobnie, jak kilka tygodniu temu w Zegrzu, pogoda znów nie rozpieszczała specjalistów w klasie Cadet. — Wyścigi rozgrywane na Zatoce Puckiej były przerywane z powodu silnego wiatru. Jego prędkość chwilami przekraczała 8 stopni w skali Beauforta. Na ósmej pozycji zawody ukończyli kolejni reprezentanci Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu — Piotr Leymańczyk/Gabriel Jermacz. Obie wymienione załogi mają już zagwarantowany start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O ich udziale w sierpniowych Mistrzostwach Świata zadecyduje ostatnie zawody eliminacyjne — informuje Józef Bąk, opiekun żeglarzy.