Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dziś wybory prezydenckie

2015-05-10 06:00:00 (ost. akt: 2015-05-10 08:29:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archwium GO

Dziś (10 maja) wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca wyborów obejmie urząd głowy państwa na pięcioletnią kadencję.

Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21.

Aby otrzymać kartę do głosowania do lokalu wyborczego należy wziąć dowód osobisty, paszport lub inny dokument ze zdjęciem. Nowe dowody osobiste nie zawierają informacji o meldunku, co nie jest przeszkodą w głosowaniu. Komisja obwodowa ustala tożsamość wyborcy na podstawie imienia, nazwiska i numeru PESEL.

Aby oddać ważny głos, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Wybór więcej niż jednego kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny. Jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandydatów, nasz głos będzie nieważny.

Jeśli podczas dzisiejszego głosowania żaden z kandydatów nie otrzyma więcej niż połowy ważnych głosów, 24 maja odbędzie się II tura wyborów. Uczestniczyć w niej będzie dwóch kandydatów, którzy w niedzielnych (10 maja) wyborach uzyskają największą liczbę głosów.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages