Lista sukcesów może się wydłużyć

2015-04-22 19:00:00(ost. akt: 2015-04-23 11:52:59)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Nr 1 w Piszu

Za oknem trawa się zieleni, a słupki rtęci wskazują coraz wyższą temperaturę. Nic więc dziwnego, że zarówno na naszym lokalnym podwórku, jak i na arenach wojewódzkich sezon lekkoatletyczny ruszył na dobre. W minionych latach młodzi piscy biegacze pewnie wkroczyli do regionalnej czołówki. Ubiegłotygodniowe wyniki potwierdzają, że zamierzają nadal w niej gościć.
Do grona najlepszych długodystansowców na Warmii i Mazurach należy Krzysztof Antosiewicz. Uczeń Gimnazjum Nr 1 w Piszu zdobył srebrny medal na dystansie 2000 m. Działo się to na oczach około 800 uczestników piątkowych (17 kwietnia) Mistrzostw Województwa W-M SZS w Biegach Przełajowych. Krzysiek w przeszłości decydował o sile drużyny SP Nr 1, która już bez niego wywalczyła trzecie miejsce w rywalizacji chłopców szkół podstawowych. Nieco słabszy czas na mecie zmierzono uczniom SP Nr 4 Pisz. Swoje wysokie aspiracje zgłosiły uczennice „Jedynki”, które finiszowały na szóstym miejscu. O jedną lokatę wyżej sklasyfikowano, w rywalizacji szkół ponadpodstawowych, ekipę Gimnazjum Nr 1 w Piszu. Do Świętajna (pow. szczycieński) pojechali też reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu. Żeńska drużyna ZSO była szósta, a męska piąta. Trzy dni później (20 kwietnia) sportowe emocje przeniosły się na Stadion Miejski w Piszu. To właśnie tam odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mieszanych Biegach Przełajowych. Stawką zawodów był awans do finałów wojewódzkich. Jako pierwsi bilet do Nowego Miasta Lubawskiego zapewnili sobie uczniowie z SP Nr 1 i Gminnego Zespołu Szkół w Piszu. Identyczna kolejność jak w sztafecie 10x500 m. była w rywalizacji 10x600 m. W tych kategoriach pięć dziewcząt i tyle samo chłopców pokonało taką samą odległość. Nieco inne zasady obowiązywały w następnych startach. Wśród szóstoklasistów (5x 600 m. dziewczęta i 5 x1000 m. chłopcy) wygrała SP Nr 4, przed SP Nr 1. Zmagania gimnazjalistów przebiegały pod dyktando Gimnazjum Nr 1 w Piszu i Gimnazjum w Orzyszu, a w szkołach ponadgimnazjalnych po zwycięstwo sięgnął ZSO Pisz. Drugiego miejsca premiowanego awansem nikt nie wywalczył. Powód? Zaledwie jedna drużyna zgłoszona do zawodów. Organizatorami imprezy byli Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu i SP Nr 1 Pisz.

V miejsce – Gimnazjum w Dąbrówce

Szkoły Ponadgimnazjalne – 5 x 800 dz. 5x1500 chł.

11.Sawicki Łukasz
Nauczyciel: Mariusz Jurczykowski, Jan Pupek WYNIKI MISTRZOSTW POWIATU W MIESZANYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.