Wybierali dalszą drogę edukacji

2015-04-15 12:00:00(ost. akt: 2015-04-15 14:02:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Wybór odpowiednich studiów to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto więc dokładnie przemyśleć, jaką ścieżką edukacji chcemy podążyć. — Od tego zależy jaką w przyszłości podejmiemy pracę. Nie wiem jeszcze kim chciałabym być za kilka lat. Liczę, że któraś z uczelni wskaże mi fajny kierunek — mówiła Ania, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu. Nastolatka wraz ze swoimi koleżankami i kolegami przyszła na wtorkowe (14 kwietnia) IV Targi Szkół Wyższych.
Specjalnie dla przyszłych maturzystów z naszego powiatu do Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu (organizatora wydarzenia - red.) przyjechali przedstawiciele osiemnastu placówek wyższych. Politechnika Białostocka kusiła potencjalnych studentów hasłem "Uczelnia Kosmicznych Możliwości". Czy podziałało one na wyobraźnię młodzieży? — W ostatnim okresie absolwenci liceów lub techników coraz częściej stawiają na pracę, a nie edukację. To błąd, bo warto w młodym wieku zadbać o wykształcenie, bo potem może być już za późno. Jesteśmy uczelnią techniczną, więc w naszej ofercie są 32 praktyczne kierunki. Kształcimy od "A do Z", czyli nasza lista propozycji zaczyna się na Architekturze Krajobrazu, a kończy na Zarządzaniu. Absolwent uczelni technicznych ma większą szansę na zawód gwarantujący wysokie zarobki — podkreśla Magdalena Sznajder z Politechniki Białostockiej. Co więc z umysłami ścisłymi. Czy stoją one na straconej pozycji? — Nie! Kierunki humanistyczne też mają swoje zalety. Przygotowują do pracy na wyższych szczeblach władzy lokalnej i państwowej. Ten, kto nie lubi matematyki tylko język polski może składać papiery m.in. na Prawo Unii Europejskiej, Administrację, Organizację Turystyki lub Służby Publicznej, która pomaga w dostaniu się do policji. Idziemy z duchem czasu i stale poszerzamy swoją ofertę — przyznaje Justyna Dobkowska z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. — Swojego zdania już nie zmienię. Chciałbym zostać rehabilitantem, więc zacznę naukę w Olsztyńskiej Szkole Wyższej na kierunku Odnowa Biologiczna. Większość moich znajomych też już wybrała, więc możemy się tylko upewnić, że nie popełniliśmy błędu — uważa Paweł z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu. Oprócz prezentacji uczelni młodzież mogła posłuchać trzech wykładów i wziąć udział w warsztatach.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna





2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5