Mazur wygrywa w Jezioranach, Śniardwy przegrywają z Łyną

2015-04-07 15:10:56(ost. akt: 2015-04-07 15:33:06)

Autor zdjęcia: Strona klubowa Mazura Pisz

W smutnych nastrojach do świątecznego stołu zasiedli piłkarze Śniardw Orzysz. Zielono - niebiescy muszą jak najszybciej wyciągnąć wnioski z przegranego (0:2) spotkania z Łyną Sępopol, aby już w ten weekend powiedzieć sobie, że "ostatnia porażka była jedynie wypadkiem przy pracy". Z trzeciego na drugie miejsce awansował Mazur. Trenowani przez Adama Ożarowskiego piszanie pokonali na wyjeździe MKS Jeziorany 4:2.
Taki wynik jeszcze kilka lat temu był barierą nie do przeskoczenia. W ostatnich pięciu sezonach czerwono - zielono - niebiescy zawsze wracali z Jeziorany z pustymi rękoma. Na szczęście tamte czasy to już historia, a dziś obie ekipy grają o różne cele. Gospodarze są już właściwie jedną nogą w A - klasie, a goście marzą o powrocie do IV ligi. Tym bardziej w potknięcie Mazura wierzyli chyba najbardziej niepoprawni pesymiści. Z uwagi na święta wielkanocne mecz został rozegrany w piątek, dlatego na boisku nie pojawił się Sebastian Zaczkowski. Doświadczonego obrońcę zatrzymały obowiązki zawodowe, a jego młodszego kolegę Błażeja Gutowskiego wyeliminował niezaleczony uraz. Mimo braku dwóch podstawowych graczy piszanie nie mieli trudności ze zdobywaniem bramek. Bezbramkowy rezultat utrzymał się zaledwie do 9 minuty. Wtedy rajd lewą stroną boiska rozpoczął Marcin Rejmentowski. Kapitan gości minął w pełnym biegu trzech obrońców, a następnie z 18 metrów zmusił do kapitulacji bramkarza MKS. Zanim podopieczni Pawła Radziwona otrząsnęli się z zimnego prysznica spadł na nich kolejny cios. W roli asystenta wystąpił wspomniany „Cinek”, a skutecznością popisał się Karol Wiśniewski. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0. Popularny „Wiśnia” wykończył precyzyjne podanie Marcina Mąki. Wysokie prowadzenie uśpiło graczy z Pisza, którzy zaczęli popełniać proste błędy. W 32 minucie zawiodła komunikacja na linii bramkarz - obrona. Maciej Turolski próbował zagrać futbolówkę w kierunku Pawła Wasiulewskiego, lecz podanie przeciął napastnik gospodarzy. Co prawda „Pudy” próbował naprawić swój błąd, lecz gracz MKS zachował zimną krew i dał nadzieję swojej drużynie na remis. Gdy wydawało się, że do przerwy goście utrzymają dwubramkowe prowadzenie, gospodarze wykorzystali rzut karny. Zapędy najsłabszej ekipy „okręgówki” ostudziła czerwona kartka dla jej bramkarza, który brutalnie sfaulował Łukasza Barańskiego. Między słupkami stanął zawodnik z pola, który nieoczekiwanie obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Mąkę. Więcej precyzji i spokoju zachował Sebastian Poświata, który w 64 minucie strzałem z jedenastu metrów ustalił wynik meczu. Wydawało się, że piszanie pozostaną na fotelu wicelidera tylko do soboty, lecz dzięki wygranej Danpolu z Vęgorią zachowali tą lokatę na dłużej.

Dziewięć punktów więcej od piszan mają orzyskie Śniardw. Lider V ligi jechał do Sępopola by wygrać z Łyna, lecz los spłatał mu figla. Zespół Pawła Konopki choć dwoił się i troił pod bramką rywali nie zdołał wepchnąć piłki do siatki. Najbliżej tego był Paweł Dymiński, lecz zmierzającą kierunku bramki futbolówkę w ostatniej chwili wybił obrońca. Bohaterami miejscowych kibiców byli Rafał Naruszewicz i Szymon Rentkowski. Pierwszy z nich pokonał Patryka Kleczkowskiego w 42 minucie, a drugi w 67 minucie. Kolejnym przeciwnikiem zielono - niebieskich będą piąte w tabeli Błękitni Pasym.

Łyna Sępopol — Śniardwy Orzysz 2:0 (1:0)
1:0 — Naruszewicz (42')
2:0 — Rentkowski (67')

Śniardwy: Kleczkowski — Laszkowski, Maniurski, Kropiewnicki, Kolator — Ślęzak, Szymanowski (72' Jakubowski), Sidorowicz, Kowalczyk, Rubin (46' Marcinkiewicz) — Dymiński

MKS Jeziorany — Mazur Pisz 2:4 (2:3)
0:1 — M. Rejmentowski (9')
0:2 — Wiśniewski (13')
0:3 — Wiśniewski (28')