Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Inny adres, lecz ten sam szyld

2015-04-01 11:40:10 (ost. akt: 2015-04-01 15:39:36)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

To nie żart primaaprilisowy, a najszczersza prawda. Od dziś (1 kwietnia) Prokuratura Rejonowa w Piszu oficjalnie zmieniła swoją siedzibę. Z ciasnego budynku przy ulicy Lipowej przeniosła się do stojącego w centrum miasta ratusza.

— Tak naprawdę w nowym miejscu jesteśmy od poniedziałku (30 marca), ale oficjalnie funkcjonujemy w nim od środy. Dzięki przeprowadzce zwiększyliśmy swoją powierzchnię o 50%. Zajmujemy część parteru i pierwsze piętro ratusza. Poprzednia nasza siedziba nie spełniała wymagań jeśli chodzi o budynki użyteczności publicznej. Według norm BHP korytarze powinny mieć co najmniej 1,20 metra szerokości, tymczasem były one nieco węższe. Często stały na nich osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa, których pilnowali policjanci. Utrudniało to wewnętrzną komunikację i komfort obsługi interesantów — uważa Rafał Kulągowski, szef Prokuratury Rejonowej w Piszu. — Do tej pory brakowało nam pomieszczenia przeznaczonego na magazyn dowodów rzeczowych. Musieliśmy je przetrzymywać w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Poza tym ważne akta w prowadzonych przez nas sprawach przechowywaliśmy w ciasnych piwnicach. Teraz mamy archiwum z prawdziwego zdarzenia, więc wszystkie dokumenty możemy odpowiednio zabezpieczyć — cieszy się prokurator. To nie jedyne rozwiązania, które mając ułatwić pracę śledczym. — Kolejne nowości to wyposażona w lustro weneckie sala okazań oraz pokój przesłuchań. Systemy informatyczne i telefony zostały już podłączone, tak więc remont i przeprowadzkę możemy uznać za zakończoną — uważa Rafał Kulągowski. Decyzję o modernizacji zabytkowego ratuszu i przeniesieniu do niego piskiej prokuratury podjęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. To ona pokryła koszt generalnego remontu wewnątrz obiektu, który władze powiatowe w Piszu przekazały wojewodzie. W rezultacie popadający w ruinę obiekt odzyskał swój dawny blask. Wymieniony został nie tylko dach, ale także m.in. elewacja zewnętrzna, instalacja elektryczna, ściany, schody i podłogi. Nad całością renowacji czuwał konserwator zabytków. W odnowionym gmachu prokuratura pracować będzie w dotychczasowych godzinach urzędowania, czyli od godz. 7.30 do 15.30.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piszak #1705473 | 83.9.*.* 3 kwi 2015 19:06

  To dobre posunięcie oddanie ratusza dla prokuratury ,Szymbor może teraz składać zawiadomienia o nieprawidłowościach i machlojkach życzę powodzenia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TED #1705032 | 31.61.*.* 3 kwi 2015 10:53

  No to pozostało jeszcze przerobić piwnice muzeum na lochy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ktoś #1704324 | 31.61.*.* 2 kwi 2015 15:19

  Czy prokuratorzy będą karania za nieprawidłowe parkowanie samochodami przed ratuszem ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Cyklista #1704065 | 31.183.*.* 2 kwi 2015 10:34

  Najbardziej reprezentatywny budynek w mieście to siedziba prokuratury. Znak czasów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #1704054 | 83.12.*.* 2 kwi 2015 10:19

  A jaka atrakcja dla wczasowiczów by była gdyby muzeum zostało tam przeniesione z tych piwnic a tak to mamy dalej niegospodarność w wydaniu n do potęgi entej..............

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages