Uwaga! Rolnicy wyjdą na drogę, będą utrudnienia

2015-02-18 10:09:33(ost. akt: 2015-02-18 11:21:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Na jutro (19 lutego) rolnicy zapowiedzieli strajk. Protest odbędzie się w godz. 10.00 - 15.00 na ul. Grunwaldzkiej w Piszu.
W związku z tym, kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w okolicach ronda im. Lecha Kaczyńskiego i przejścia dla pieszych (naprzeciwko stacji paliw Bentra). Dla podróżujących w kierunku Orzysza oraz Rucianego-Nidy będą organizowane objazdy. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności.

KPP Pisz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


.

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ...................... #1671302 | 31.63.*.* 21 lut 2015 11:19

    Pochodzę z rodziny chłopskiej. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędziłem na gospodarstwie z rodzicami. Wiem, że to były trudne i ciężkie lata, Nie było dobrych ciągników, maszyn lub nie było stać rolników na ich kupno. W tamtych czasach rolnicy bali się brać kredyty. Bardzo ciężko wtedy zawsze się napracowałem od świtu do nocy.Od 30 lat nie pracuję w gospodarstwie , ale nigdy w życiu nie chciałbym pracować na gospodarstwie . To trzeba przeżyć ,żeby wypowiadać się na temat pracy rolników i ich obrażać. Oni pracują bardzo ciężko. My mamy święta , niedziele, urlopy , możemy wyjechać na wczasy , a oni niestety nie mogą . Możemy sobie pospać, a oni o 4 rano wstają doić krowy, obrządzać. Ciężko im jest gdziekolwiek wyjechać na jakąś uroczystość, wesele, bo muszą być rano dość sprawni , w formie, a my sobie śpimy. Po południu również. W upały wiele osób się opala , a oni w skwarze mają żniwa lub sianokosy. Nie ma czego im zazdrościć. Ci co tak obrażają rolników niech chociaż na tydzień zamienią się z nimi pracą. Ciekawe, czy wytrzymalibyście chociaż jeden dzień. Na pewno wielu rolników poszłoby do pracy, ale jak rodzice mają gospodarstwo z dziada pradziada i wielkie przywiązanie do ziemi, to co nie ma innego wyjścia , jak rodzice proszą i przepisują gospodarstwo. Wielki szacunek dla rolników i należy im życzyć zdrowia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ted #1670673 | 31.61.*.* 20 lut 2015 13:45

    Widzę dość sporo ignorancji we wcześniejszych komentarzach - rolnicy protestują tam gdzie protestują bo protest na polnej drodze, w stodole i jednego z nich nie zostałby zauważony - rolnicy wyprodukowali mleko, ponoć za dużo, ale mleczarnie to mleko przetworzyły i sprzedały z zyskiem, ludzie przy przetwórstwie zarobili, państwo pobrało wszelkie podatki, cena produktów na sklepowych półkach nie spadły – niesprawiedliwym jest aby rolnicy ponosili koszty nadprodukcji mleka - ciągniki są kupione na kredyt - 30letnim Ursusami nie można już było sprawnie pracować - rolnik przy hodowli zwierząt pracuje 365 dni w roku, wiosną latem i jesienią dochodzi praca w polu + prace w obejściu + ew. budowa, rozbudowa, remont = 0 urlopu - beneficjentami pomocy unijnej są również przedsiębiorcy; sposób dystrybucji środków unijnych nie jest zależny od rolników, ponieważ przedsiębiorcy nie wykorzystują całych kwot pomocy, to rolnicy są najliczniejszą grupą beneficjentów. Za to nie można ich winić. - Wszyscy nie mogą pracować w Telmexie czy też Sklejce, ktoś musi pracować na roli. Organizm człowieka nie przyswaja celulozy z której w większości składa się drewno. Rolnicy porzucający pracę na roli konkurowaliby o pracę z mieszkańcami miast - czytaj wzrost bezrobocia w mieście. - Problem z dzikami rozwijał się od lat lecz władze liczyły na to że sam on się rozwiąże. Jeszcze w trakcie kampani samorządowej rolnicy alarmowali o problemie, jednakże polityczy (w tym PSLu) skupili sie na tym aby przekonać wyborców że ci właśnie politycy to fajne chłopaki. Może i fajne, ale co z tego. Dziczy problem pozostał. - Protesty organizowane są teraz bo: właśnie w tej chwili sytuacja nabrzmiała, nie ma jeszcze prac polowych, trwa kampania prezydencka; zatem tylko w tej chwili zorganizować protesty można i właśnie teraz mają one szansę powodzenia (a nie miałoby sensu protestować gdyby nie było szans na powodzenie). Zatem bądźmy raczej z rolnikami, nie patrzmy na nich zawistnie, bo na wsi lekko nie jest. Dobrze prosperujące rolnictwo jest gwarantem dostępności na rynku odpowiedniej liczby towarów spożywczych, po przystępnych cenach. W takim wypadku okazuje się, że jest to problem nie tylko rolników, ale nas wszystkich.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  3. Obserwator #1669561 | 31.63.*.* 19 lut 2015 07:34

    Objazdy- w kierunku Rucianego Nidy przez Wąglik- masakra, droga przez mękę. Wielkie grudy i olbrzymie koleiny, ślizgawka jak na lodowisku, tak wygląda droga gminna - dojazdowa do wsi Wąglik, następnie jadąc w kierunku Snopek mamy drogę powiatowa , asfaltową, wygląda tak jakby nie miała właściciela. Wyjeżdżone koleiny o między nimi lód o wysokości ok. 20cm.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. przed wyborami #1669466 | 95.130.*.* 18 lut 2015 22:10

      Szmit bardzo aktywny się stał w mediach oczywista...niech się weźmie za robote a nie przez calę życie na garnuszku samorządu

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

    2. mieszkaniec #1669212 | 83.9.*.* 18 lut 2015 17:30

      niech sobie w żniwa albo w wykopki organizują blokady

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (13)
    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5