Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Piscy policjanci podsumowali miniony rok

2015-02-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-02 10:01:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

W piątek (30 stycznia) w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz zaproszonych gości. Tym samym policjanci podsumowali pracę za rok 2014. Przełożeni omówili stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu oraz efekty pracy piskich policjantów. Zostały przedstawione także plany i priorytety na 2015 rok.

W piątek w piskiej komendzie odbyła się roczna odprawa Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, podinsp. Dariusza Pielocha z podległymi funkcjonariuszami. W podsumowaniu uczestniczył mł. insp. Adam Kall - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, prokurator Daniel Guzek - przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Piszu, Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza oraz starosta piski Andrzej Nowicki.

Komendant Powiatowy Policji docenił wkład i zaangażowanie podległych policjantów w poprawę bezpieczeństwa. Podziękował także za współpracę i pomoc wszystkim przedstawicielom samorządów. Dane statystyczne wyników osiągniętych w 2014 roku potwierdzają bardzo wysoki poziom zaangażowania piskich funkcjonariuszy na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w całym powiecie. Przełożeni zwrócili uwagę między innymi na zwiększony poziom wykrywalności przestępstw, który w roku 2014 osiągnął wynik 71,6, czyli wyższy niż rok temu ( 64,6 ). Zmniejszyła się też liczba wypadków drogowych w naszym powiecie. W ubiegłym roku na drogach powiatu piskiego doszło do 46, czyli 9 mniej niż rok temu. Zaprezentowane podczas odprawy dane statystyczne wskazują na to, że miniony rok był rokiem trudnym, obfitującym w wiele różnorodnych poważnych zdarzeń kryminalnych, z którymi policjanci doskonale sobie poradzili. Za to wszystko Komendant podziękował swoim podwładnym.

Podczas odprawy zostały również przedstawione zamierzenia na rok bieżący. Do priorytetów należeć będą m.in.: zwiększenie liczby kontroli drogowych celem eliminacji nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców, którzy w sposób rażący naruszają przepisy ruchu drogowego. Założeniem na rok 2015 jest także dalsze zwiększanie liczby zatrzymań sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz reagowanie na najdrobniejsze przejawy łamania prawa.

Komendant omówił także sprawy dotyczące remontu piskiej komendy. Podkreślił bardzo dobrze układającą się współpracę naszej jednostki i podległych komisariatów z lokalnymi samorządami oraz podziękował im za wsparcie finansowe.

Prokurator Daniel Guzek poparł postulat utworzenia monitoringu w naszym mieście, który ułatwiłby i uskutecznił pracę Policji. Podsumował również współpracę w roku 2014. Ocenił ten rok jako trudny, ale udany. Na koniec podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w prowadzonych postępowaniach.

Na koniec Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował policjantom za osiągnięte wyniki i życzył jeszcze lepszych osiągnięć w roku 2015.

KPP Pisz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. look #1654659 | 178.183.*.* 3 lut 2015 17:23

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pewnie, że się zatrudnia i to nie jednego. Podobno jest i emeryt wojskowy.Bo to taniej. Szymborski też powinien zatrudnić emerytów do monitoringu. Koszty malutkie.

 2. Czytelnik gazety. #1654096 | 89.76.*.* 3 lut 2015 09:57

  Widzę , że komentarz został usunięty. Napiszę tylko , że na mypiszanie jest fajny filmik o panu staroście...Co tam się dzieje... Polecam gorąco!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. piszanin #1653735 | 31.63.*.* 2 lut 2015 22:11

  Kilku emerytów pracuje na policji w Piszu . Mieszkańcy wiedzą jacy emeryci pracują na policji. Jeżeli szuka się wszędzie oszczędności , zwalnia emerytów, a zatrudnia młodych, to niech Pan Komendant da dobry przykład uczciwości, solidarności z innymi ludźmi. Liczymy na to.Mają wysokie emerytury, dodatki i jeszcze dobrze zarabiają. Mamy nadzieję, że wkrótce młodzi ludzie bardzo chętnie zajmą ich miejsca. Poczekamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mamzel #1653552 | 109.243.*.* 2 lut 2015 19:48

  Czyli wszyscy sobie i wzajemnie podziękowali, zjedli ciasteczka, wypili kawkę i rozeszli się do domów. Pięknie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. nina #1653253 | 178.183.*.* 2 lut 2015 14:31

  Opinia z miasta; rozwiązać, niech się w końcu wezmą za uczciwa robotę. Brawo panie Szymborski. Nie ma pieniędzy na nic a oni bezużyteczna straż trzymają. Radni od Alickiego; to Wy doprowadziliście do takiej sytuacji, że w Piszu trzeba zwalniać ludzi. Najpierw ich poprzyjmowaliście dla wygrania wyborów, a teraz dzięki Wam trzeba ich zwolnić. Brawo. Egoiści.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages