Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Powstały nowe miejscowości

2015-01-20 15:18:00 (ost. akt: 2015-01-20 15:27:23)

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Miejskiego w Piszu

Od nowego roku mamy na terenie Gminy Pisz nowe miejscowości. Powstała osada Dłutowo, a Nowe Uściany i Stare Uściany zmieniły swoje nazwy na odpowiednio Uściany Nowe i Uściany Stare.

Przed II wojną światową istniała miejscowość o nazwie Dlottowen, którą w 1938 roku zmieniono na Fischborn. Miejscowość posiadała m. in. cmentarz i stację kolejową. Po wojnie wprowadzono polską nazwę Dłutowo, lecz wkrótce wieś przestała istnieć i nazwę zniesiono. Przez wiele lat miejscowość oficjalnie nie istniała, jednak nazwa „Dłutowo” funkcjonowała w społecznej świadomości jako miejsce przy dawnej granicy państw, a obecnej granicy powiatów piskiego i kolneńskiego. Przed kilku laty na terenie dawnej miejscowości powstał dom mieszkalny i pojawiła się kwestia uporządkowania lokalnego nazewnictwa.

Nieco inaczej przedstawiała się sprawa mieszkańców Uścian. Oficjalnie istniały miejscowości Nowe Uściany i Stare Uściany, jednak w potocznym nazewnictwie funkcjonowały nazwy Uściany Nowe i Uściany Stare. Taka sytuacja powodowała administracyjne zamieszanie i wymagała uporządkowania.

Wprowadzone zmiany nie spowodowały żadnych konsekwencji finansowych dla mieszkańców powyższych miejscowości oraz dla Gminy Pisz.

źródło: UMiG Pisz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1656225 | 217.99.*.* 5 lut 2015 08:24

  z takim myśleniem jak były burmisrrz to tylko mu miotłę w ręke i ulicę zamiatac tu nie trzeba dużo myslec

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Wyrocznia #1641627 | 94.254.*.* 21 sty 2015 15:56

  Toż to tak jakby nawoływać do zorganizowania ściepy na pensje dla urzędników, którzy nic nie produkują, nic nie sprzedają. W ostatnich 8 latach ogromnie wzrosło zatrudnienie w gminie, nieproporcjonalnie do przyrostu zadań. Było to wynikiem kupczenia przez Alicjiego posadami. Koszty wynagrodzeń są jednym z największych obciążeń budrzetu gminy. Drodzy pracownicy UG. Taki stan musiałby nastąpić. Gdyby nawet Alicki pozostał burmistrzem to musiałby wprowadzić oszczędności - poprzez redukcję etatów. W innym wypadku zrobiłby to za niego komisarz, który z pewnością by się pojawił gdyby burmistrz nie podjął działań naprawczych. Co nie zwalniać? To może zamknąć szkoły, zaprzestać odśnieżać ulice, nie popłacić rachunków i rat kredytów, bo wy dalej chcielibyście fajnie żyć kosztem reszty mieszkańców. Skączcie z tymi nawoływaniami i nie zachowywujcie się jak dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. WYROCZNIA #1641586 | 31.63.*.* 21 sty 2015 15:21

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie Przewodniczący Rady - Lechu Borak - nie bądź Pan nieborak, tylko jak to przystało na osobę noszącą to Wielkie Imię LECH, jest Pan osobą wykształconą, trzeźwo myślącą , proszę zainteresować się działaniami obecnego burmistrza. Proszę mieć klasę , którą kiedyś posiadali inni radni, mieli swoje zdanie i nie pozwolili sobą manipulować. Ma Pan obowiązki , którym trzeba sprostać. Zwolnić prawie wszystkich pracowników Urzędu, to czyste szaleństwo. Tu też pracują ludzie, mają rodziny, dzieci. Może trzeba się obudzić i zacząć myśleć, a nie pomagać niszczyć ludzi. Pamiętać należy,że dobro powraca , a zło również , tylko ze zdwojoną siłą.

   1. opinia #1641508 | 81.15.*.* 21 sty 2015 14:30

    Całkiem Nie trzeba się kłaniać w pas panu burmistrzowi Szymborskiemu Andrzejowi, on prawdopodobnie nawet tego nie potrzebuje, bo to gość z godnoscią, tylko pisać rzetelnie, nie kłamać oszukiwać jak to prasa robiła za czasów alika.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. z uścian #1641338 | 81.15.*.* 21 sty 2015 12:32

    J. Alycki przed wyborami mówił: to blef z tym zadłużeniem. Ale jak nie został burmistrzem. tylko inny kandydat, to już Alycki inaczej mówił: widziały gały co brały no nie idiotyzm i arogancja Alyckiego?

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (46)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages