Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Przerwana sesja Rady Miejskiej w Piszu

2014-12-30 15:16:17 (ost. akt: 2014-12-30 16:23:31)
Przewodniczący Władysław Niesiobędzki przerwał obrady IV sesji Rady Miejskiej

Przewodniczący Władysław Niesiobędzki przerwał obrady IV sesji Rady Miejskiej

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Po trwających zaledwie pół godziny obradach, dzisiejsza (30 grudnia) sesja Rady Miejskiej w Piszu została odroczona. Przewodniczących pięciu komisji Rady oraz ich skład osobowy poznamy dopiero w poniedziałek (5 stycznia).

Przewodniczący Władysław Niesiobędzki przerwał obrady IV sesji Rady Miejskiej nie podając oficjalnego powodu jej odroczenia. Prawdopodobną przyczyną przerwy jest nieustalony pomiędzy tzw. koalicją i opozycją podział miejsc w poszczególnych komisjach Rady Miejskiej.

Podczas dzisiejszego krótkiego posiedzenia burmistrz Andrzej Szymborski przedstawił bieżącą informację dotyczącą sytuacji finansowej gminy. Radni podjęli jedynie część z zapowiadanych w porządku obrad sesji uchwał. Dotyczyły one m.in. zmiany przedstawiciela Rady ds. Związku Gmin Pisa-Narew (został nim radny Edmund Lipnicki) oraz rezygnacji gminy Pisz z członkostwa w Stowarzyszeniu Gmin RP Euroregion Bałtyk.

Ponadto radni zmienili uchwałę w sprawie wysokości wynagrodzenia miesięcznego burmistrza Pisza. Zmiana ta dotyczy jedynie wysokości dodatku za staż z 20% (tyle wynosił dodatek poprzedniego burmistrza) do 14% (dodatek obecnego burmistrza).

IV sesja Rady Miejskiej w Piszu będzie wznowiona w poniedziałek (5 stycznia) o godz.14.00.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (84) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pisz-anka #1625152 | 81.15.*.* 4 sty 2015 21:19

  Ja także uważam, że razem z Alickim odpowiedzialni są także ci radni którzy razem z nim czerpali korzyści dla siebie, a nie dbali o interes naszego miasta !

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pomieram romka i Mał. #1624730 | 83.6.*.* 4 sty 2015 14:23

  Burmistrz Szymborski powinien współpracować ze wszystkimi radnymi ,ale oprócz,, umoczonych '':Bednarek ,Wrzoska ,Misierewicza oraz Bazydły ponieważ to oni przyłożyli swoją rękę do tej sytuacji w jakiej teraz znajduje się gmina.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. romek #1624037 | 31.2.*.* 3 sty 2015 18:25

  mam inne zdanie, żeby skutecznie rządzić trzeba mieć większość w radzie jednak nie oznacza to, że w tej większości miałyby się znaleźć osoby, które były zdemoralizowane w wydawaniu publicznego grosza i całkowicie się skompromitowały. Dla tych osób nie powinno być nigdzie miejsca. Bezwzględnie do tego grona należy była przewodnicząca. Uwagi miałbym jeszcze do 2-3 osób. Reszta powinna się porozumieć i normalnie pracować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mał. #1624016 | 178.183.*.* 3 sty 2015 18:02

   Czytają posty i ludzie, którzy znają się na funkcjonowaniu Rady. Wszystkim chodzi niestety o... kasę. Rada to fikcja, tylko radni tam zasiadający to nie osoby fikcyjne. To są osoby znane z nazwiska i imienia.A co takiego obecna rada może zrobić ? Praktycznie tylko popierać to co przedstawi burmistrz w formie uchwał. Nic wielkiego nie może się dziać ze względu na tragiczną sytuację finansową Gminy. W tej chwili trwa tworzenie większości w radzie przez zwolenników obecnego burmistrza. To jest tylko kwestia czasu, a komu zaproponują to już inna sprawa. Moim zdaniem w obecnej koalicji burmistrza Szymborskiego nie powinno być osób, którzy wcześniej byli radnymi od Alickiego. W obecnej radzie są osoby, które nowymi radnymi i oni powinni dołączyć do p. Szymborskiego. Jest prawdą, że radni, którzy trzymają z urzędującym burmistrzem mają pewne przywileje jak; wyższe diety, możliwości "zatrudniania " osób na umowy, staże, prace interwencyjne i roboty publiczne oraz załatwienia dla siebie pewnych korzyści. Jeżeli Szymborski weźmie do siebie byłych radnych od Alickiego to na pewno straci poparcie wielu osób, które naprawdę pracowali i pracują w terenie na jego rzecz.A to skończy się jego porażką w następnych wyborach. Wiadomo, że Alicki już liczyć się nie będzie, ale opozycja wobec Szymborskiego jest silna. Wystarczy jej pozyskać osoby, które w ostatnich wyborach pracowały na p. Szymborskiego i wiedzą o co w tym wszystkim chodzi ,i potrafią odkręcić wszystko na " nowo ".

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. bandura #1623979 | 78.11.*.* 3 sty 2015 17:27

   Alicki probuje mieszac caly czas, namawia radnych zeby nie wspolpracowali z szymborski. Jednak oni zaczynaja widziec co przez 8 lat Alicki robil i doprowadzil. Zawspolpraca z Szymborskim jest wiekszosc radnych ale swoich stanowisk nie chca oddac Niesiobedzki i jego zastepca,a nad wszystkim czuwa Bednarkowa, to oni jak sie okazuja najbardziej sluchaja JAnka, który wie ,że czeka go kilka spraw o nadużycia finansowe. Podobno gdzie nie zajrzy Szymborski to jest smród i widmo straconych pieniędzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (84)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages