Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kurs szkoleniowo metodyczny "Zawiszaków"

2014-12-15 07:06:36 (ost. akt: 2014-12-15 07:15:27)

Autor zdjęcia: kpt. Dariusz Guzenda

W Orzyszu zakończył się kurs szkoleniowo metodyczny dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W dniach 9 – 10 grudnia, na obiektach szkoleniowych poligonu w Orzyszu odbył się kurs szkoleniowo – metodyczny organizowany przez dowódcę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomira Kowalskiego. Uczestniczyli w nim dowódcy samodzielnych pododdziałów wraz ze swoimi zastępcami, szefowie rodzajów wojsk oraz szefowie sekcji sztabu.

W wybranych zajęciach, jako tzw. niestała grupa uczestników, brali również udział dowódcy kompanii. Kurs podzielony został na dwie części. Pierwsza, teoretyczna, składała się z cyklu zajęć, podczas których przedstawione zostały, między innymi, wnioski wynikające z analizy szkolenia realizowanego w bieżącym roku oraz wytyczne do działalności szkoleniowej na przyszły rok.

Druga część kursu nałożyła się na szkolenie programowe żołnierzy 2 batalionu zmechanizowanego oraz batalionu czołgów. W tej części uczestnicy kursu mieli okazję doskonalić umiejętności prowadzenia rekonesansu oraz sposób prowadzenia zajęcia instruktażowo-metodycznego przygotowującego dowódców kompanii do występowania w roli kierownika zajęć z taktyki nt. „Pluton w natarciu.”

Ważnym elementem kursu było przedstawienie przez operatorów systemu JCATS jego możliwości w procesie szkolenia wojsk, gdyż już w kwietniu przyszłego roku „Zawiszacy” wezmą udział w ćwiczeniu wspomaganym komputerowo.
Drugiego dnia kursu, jego przebieg wizytował dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr Leszek Surawski. Brał, między innymi, udział w wykładzie nt. systemu JCATS. Obserwował również działanie czołgistów podczas zajęć nt. „Pluton w natarciu”. Po zakończeniu części praktycznej kursu podziękował dowódcy i żołnierzom brygady za dotychczasową działalność oraz złożył „Zawiszakom” życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt.

kpt. Dariusz Guzenda

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages