Udany weekend Jeziorowców

2014-11-25 12:00:00(ost. akt: 2014-11-25 10:09:03)

Autor zdjęcia: Paweł Szary

Najwyraźniej długie podróże nie przeszkadzają koszykarzom TSK Roś w osiąganiu dobrych rezultatów. Podopieczni Pawła Szarego gościli w sobotę (22 listopada) w Elblągu, a w niedzielę podążyli jeszcze dalej, bo do Gdańska. Zarówno na Żuławach, jak i nad samym morzem świętowali kolejne dwa zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Pomorskiej Ligi Młodzików.
Przed meczem gospodarzem zapewne nie spodziewali się niekorzystnego dla nich rozstrzygnięcia. Atut własnej hali, zmęczenie gości, no i oczywiście doping miejscowych kibiców. Na szczęście piszanie od samego początku grali czujnie i skutecznie. Pierwszą kwartę wygrali różnicą dziewięciu punktów, drugą zaledwie jednym oczkiem. W przerwie trener elblążan udzielił swoim graczom cennych rad i zachęcił ich do bardziej agresywnej postawy na boisku. Wpłynęło to pozytywnie na atrakcyjność widowiska — w trzeciej odsłonie spotkania obie ekipy walczyły "kosz za kosz". Wśród „Jeziorowców”, którzy utrzymywali kilkunastopunktową przewagę brylował lider klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Pomorskiej Ligi Młodzików (rocznik 2001) — Patryk Zapert, który rzucił w sumie 25 pkt. Dzięki dobrej postawie jego brata Michała (12 pkt.) i pozostałych kolegów z drużyn po końcowej syrenie na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 60:45 dla TSK Roś. W niedzielę (23 listopada) piszanie zanotowali kolejny sukces. Tym razem ofiarą piszan zostali zawodnicy Gdynia Sharks. Popularne "Rekiny" straszyły jedynie nazwą, ponieważ na parkiecie odbiegali umiejętnościami od ekipy prowadzonej przez Pawła Szarego. Sami bracia Zapert w sumie zdobyli 54 pkt. Niezłą formę zaprezentowali także Szymon Zalewski, Albin Kłos i Jakub Uliszewski. W czwartej kwarcie piszanie przekroczyli magiczną barierę 100 pkt. Drużynie z Pomorza udało się uzbierać zaledwie 32 oczka. Dzięki dwóm wygranym TSK nawiązał kontakt z czołowymi trzema zespołami grupy B.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

— Bardzo denerwowałem się przed naszymi pierwszymi wyjazdowymi meczami, gdyż nie wiedziałem, jak ostatnie przegrane mecze wpłynęły na Chłopców. Na szczęście Chłopcy zapomnieli już o ostatnich porażkach i do meczu z Elblągiem przystąpili wyluzowani ale w bojowych nastrojach. Szybko zdobyliśmy kilkupunktową przewagę nad Gospodarzami, którą utrzymywaliśmy do końca trzeciej kwarty, a w ostatniej kwarcie powiększyliśmy. Wygraliśmy przede wszystkim dobrą, konsekwentną obroną i lepszą
skutecznością w ataku. Właściwie każdy z moich podopiecznych zasłużył na pochwałę za dobrą grę w tym meczu. Od razu chciałbym podziękować trenerowi Elblążan - Arkadiuszowi Majewskiemu, za pomoc i "przenocowanie" nas. W wyjeździe towarzyszyły nam Mamy koszykarzy, które bardzo nam pomagały, kibicowały na meczach i zorganizowały przepyszne śniadanie. Bardzo dziękujemy!!!

Drugi mecz z "Rekinami" z Gdyni miał być tylko formalnością. Tak też się stało ale muszę pochwalić mój zespół przede wszystkim za skuteczność w ataku (aż cztery trafione rzuty za trzy punkty), konsekwencję w obronie i waleczność. Cieszę się, że rośnie nasza skuteczność rzutowa, coraz lepiej bronimy i to, co ćwiczymy na treningach, Chłopcy wdrażają do gry. Liczna zgromadzona Publiczność chwaliła nas za skuteczną obronę i piękną grę w ataku. O dziwo na obu meczach przeważali "nasi kibice" - oprócz wspomnianych mam, dojechali kibice z Pisza oraz Rodziny naszych Koszykarzy, mieszkające na Pomorzu. Bardzo dziękujemy za doping i cieszymy się, że się podobało. Myślę, że biorąc pod uwagę grę z Przeciwnikami o rok starszymi, zaliczyliśmy bardzo udane występy.W dniach 5-7 grudnia zagramy w Piszu towarzyski turniej o Puchar Burmistrza Pisza, na którym udział zapowiedziały naprawdę fajne zespoły. Zapraszamy i prosimy o gorący doping! OKIEM TRENERA:

TSK: P. Zapert (25 pkt.), M. Zapert (12 pkt.), S. Zalewski (6 pkt.), A. Kłos (4 pkt.), K. Kwiatkowski (4 pkt.), J. Uliszewski (4 pkt.), K. Mielnicki (1 pkt.), Ł. Bessman, B. Góralczyk, B. Kucisz, M. Szablak (wszyscy 0 pkt.)

SKS Gdynia Sharks — TSK Roś Pisz 32:112 (2:23, 8:29, 8:28, 14:32)

TSK: P. Zapert (27 pkt.), M. Zapert (24 pkt. 1x3), S. Zalewski (12 pkt.), A. Kłos (11 pkt. 1x3), J. Uliszewski (10 pkt.), Ł. Bessman (7 pkt.), K. Mielnicki (7 pkt. 1x3), B. Kucisz (6 pkt.), K. Kwiatkowski (4 pkt.), D. Mielnicki (4 pkt.), B. Góralczyk, M. Szablak (obaj 0 pkt.)

7.SKS Gdynia Sharks 6 6 pkt. 206:632
8.AS Mrągowo 4 4 pkt. 170:406 ZS Nr 1 Truso Elbląg — TSK Roś Pisz 45:60 (9:18, 9:10, 17:15, 10:17):

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna