Własne boisko to atut Znicza

2014-09-22 13:40:51(ost. akt: 2014-09-22 15:13:47)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Znicz Biała Piska podtrzymał miano jedynej drużyny z naszego regionu, która w tegorocznych rozgrywkach III ligi nie pozwoliła nikomu ograć się na własnym stadionie. — To był tak naprawdę pierwszy łatwy mecz, w którym od początku do końca wszystko kontrolowaliśmy. Stworzyliśmy dużo fajnych sytuacji i graliśmy spokojnie w obronie — komentuje wygrany (4:0) mecz z Puszczą Hajnówka trener Znicza Biała Piska Ireneusz Piwko.
Głównym bohaterem sobotniego (20 września) widowiska był Łukasz Gryko. Ex - obrońca Gryfu Gródek strzelił pierwszą i ostatnią z czterech bramek swojej drużyny. W międzyczasie golkipera rywali pokonali Daniel Świderski i Mateusz Butkiewicz. — Co ciekawe, gole strzelaliśmy z trudnych pozycji, z kolei dobre okazje trochę partaczyliśmy. Nie jest to już jednak istotne, bo teraz szykujemy się na wyjazdowy pojedynek z Olimpią Olsztynek — dodaje szkoleniowiec czerwono - zielonych.

Śniardwy Orzysz szybko otrząsnęły się po derbowej porażce i pewnie pokonały (4:1) u siebie Granicę Bezledy. Dzięki temu podopieczni Pawła Konopki umocnili się na fotelu lidera.
— Wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie mieliśmy optyczną przewagę, ale brakowało nam ostatniego podania. Na listę strzelców mógł się wpisać Artur Kropiewnicki, lecz po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Na szczęście jeszcze przed przerwą na 1:0 trafił Paweł Dymiński. Na drugą część meczu wyszliśmy zdeterminowani i to przyniosło efekty. Najpierw Konrad Olszewski minął trzech zawodników i zapakował futbolówkę do siatki — mówi Paweł Konopka, trener Śniardw Orzysz. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem ten sam gracz ustalił wynik meczu na 4:1 dla orzyszan. Nieco wcześniej ze swojego drugiego gola cieszył się popularny "Dymek". — Mieliśmy też słabe fragmenty. Z chwilowego rozluźnienia w naszym szeregach skorzystał Michał Kurywczak, który przy stanie 3:0 dla Śniardw, zdobył honorowego gola dla gości — wspomina szkoleniowiec lidera V ligi.

Punkty stracił piski Mazur, który zremisował na własnym stadionie 1:1 z Czarnymi Olecko. Zespół Adama Ożarowskiego wyszedł na prowadzenie w 8 minucie gry, za sprawą gola Daniela Zawadzkiego. Jeszcze przed przerwą ekipa prowadzona przez byłego gracza Znicza Adama Wyszyńskiego wyrównała. Kolejnym przeciwnikiem Mazura będzie Tęcza Biskupiec.