Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Mniej utonięć, bezpiecznie na kąpieliskach strzeżonych

2014-09-04 12:14:25 (ost. akt: 2014-09-04 12:31:56)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policyjny raport podsumowujący wakacje na wodach Warmii i Mazur wskazuje na poprawę bezpieczeństwa. Spadła liczba utonięć, szczególnie wśród osób w średnim wieku. Nie odnotowano takich tragicznych zdarzeń wśród osób nieletnich. Okazało się także, że najbezpieczniej, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek nad wodą, było w miejscach dozorowanych przez ratowników - na plażach strzeżonych i basenach.

I tak, porównując wakacje 2013 i tegoroczne, mniej osób straciło życie w wyniku utonięcia z 27 do 19 (8). Co cieszy, największy spadek liczby tych tragicznych zdarzeń dotyczy osób w średnim wieku - od 31. do 50. roku życia, bo aż o 7 (w 2013 – 11, w 2014 – 4).

Najwięcej utonięć dotyczyło jezior – 15, a i tak liczba ta w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalała o 6. Aż do 12 tragicznych zdarzeń doszło na przestrzeni piątku i niedzieli, tylko w sobotę utonęło 9 osób. Wśród ofiar było, 18 mężczyzn, 12 mieszkańców danego rejonu województwa warmińsko-mazurskiego.

Głównymi przyczynami utonięć były brawura, alkohol (4 przypadki), brak umiejętności pływania, wypadnięcie z łodzi.

Policjanci wskazują także, że najbezpieczniej, co oznacza brak utonięć, było na kąpieliskach strzeżonych i basenach.

Sezon jeszcze się nie zakończył. Policyjni wodniacy nadal pracują i monitorują sytuację na wodach regionu. Optymizmem napawa to, że od początku maja do końca sierpnia br. w porównaniu do ubiegłorocznej sytuacji podczas sezonu żeglarskiego, liczba utonięć spadła o 17 (2013 – 47, 2014 – 30).

KWP Olsztyn

Już jutro nowe wydanie Gazety Piskiej. Polecam, warto nas czytać. :)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages