Piękny sen Śniardw trwa nadal

2014-08-28 12:00:00(ost. akt: 2014-08-28 13:29:33)
Strzelcem jednego z pięciu goli dla Mazura Pisz, w wygranym meczu z Wilczkiem Wilkowo, był Daniel Zawadzki

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Do pięciu wzrosła liczba zwycięstw Śniardw Orzysz. Tym samym zielono - niebiescy zanotowali najlepszą inaugurację sezonu od wielu lat. Wczoraj (środa, 27 sierpnia) lider V ligi pokonał na wyjeździe Błękitnych Pasym 1:0. Na słowa uznania zasługują piłkarze Mazura Pisz, którzy chociaż przegrywali 1:2, ostatecznie pokonali różnicą trzech bramek Wilczka Wilkowo. Jedynie Znicz Biała Piska nie wzbogacił swojego dorobku punktowego. Podopieczni Ireneusza Piwko ulegli w Łomży tamtejszemu ŁKS-owi 2:3.

Początek nie zapowiadał smutnego końca, bo już w 6 minucie rzut karny wykorzystał Karol Janik. Goście z prowadzenia cieszyli się przez prawie pół godziny. Niestety, gospodarze nie tylko zdołali wyrównać, ale jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. ŁKS poszedł za ciosem i za sprawą Roberta Speichlera podwyższył na 3:1. Znicz za wszelką cenę dążył do zdobycia kontaktowego gola, dlatego rzucił się na rywala ze zdecydowanymi atakami. Jeden z nich przyniósł efekt, w postaci trafienia Pawła Adamca. Na wyrównanie zabrakło czasu...

Z kolejnymi trzema oczkami wrócili z Pasymia piłkarze Śniardw Orzysz. Kolejny triumf nie przyszedł łatwo, ponieważ po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero, w doliczonym czasie gry, Artur Kropiewnicki skierował głową piłkę do siatki. Wcześniej Piotr Talaga obijał futbolówką słupek i poprzeczkę. Ponadto bliski szczęścia był Karol Szymanowski, którego strzał wybił z linii bramkowej obrońca Błękitnych.

Aż siedem bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Piszu. Pięć z nich było dziełem Mazura, a dwa Wilczka Wilczkowo. Worek z bramkami rozwiązał, w 10 minucie, Paweł Wasiulewski. Popularny "Wasyl" przymierzył w samo okienko z prawie połowy boiska. Prowadzenie najwyraźniej uśpiło podopiecznych ekipę Adama Ożarowskiego, która w krótkim odstępie popełniła dwa fatalne błędy z obronie. Skorzystali z tego goście, którzy ze stanu 0:1 wyszli na prowadzenie 2:1. Jeszcze przed przerwą po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Mateusz Sokołowski. Po zmianie stron goście opadli z sił, którzy ograniczyli się tylko do przerywania akcji zaczepnych rywale. Na szczęście obrońcy Wilczka przegrywali pojedynki biegowe z napastnikami Mazura. Bezradny był także bramkarz z Wilkowa, którzy trzykrotnie skapitulował po strzałach wcześniej wspomnianego Mateusza Sokołowskiego, Daniela Zawadzkiego i Karola Wiśniewskiego.

ŁKS 1926 Łomża — Znicz Biała Piska 3:2 (2:1)

0:1 — Janik (6')

1:1 — Rodier (35')

2:1 — Baranowski (37')

3:1 — Speichler (67' - karny)

3:2 — Adamiec (81')

Znicz: Masłowski — Denert, Gryko, Lipowski — Adamiec, Butkiewicz, Falkowski, Janik (47' Zaczkowski), M. Świderski — D. Świderski, Łapiński (52' Radzikowski)