środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Autyzm jest wśród nas

2014-06-21 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-22 14:35:45)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Szerzenie wiedzy o autyzmie i problemach z nim związanych, szkolenia dla osób związanych, szkolenia dla osób zawodowo stykających się z tym problemem i rodzin osób chorych — to niektóre z celów projektu "Zrozumieć Autyzm". Jego realizacja w naszym województwie rozpoczęła się od dwóch konferencji. Jedna z nich odbyła się w Ełku, a druga w Starostwie Powiatowym w Piszu. 


— Do niedawna o autyzmie i jego istnieniu wiedziano niewiele. Tak naprawdę jest to, obok raka, cukrzycy i AIDS, jeden z największych problemów zdrowotnych. Według danych zebranych w niektórych krajach Unii Europejskiej 1 na 110 dzieci rodzi się z symptomami autyzmu. Stosując te kryteria w Polsce z tą chorobą może żyć 347 tys. osób — mówiła w środę (18 czerwca) Anita Czarniecka, koordynator programu "Zrozumieć Autyzm" w województwie warmińsko - mazurskim. 


Słuchali jej, m.in. przedstawiciele władz powiatowych, placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz rodzice dzieci cierpiących na autyzm. To właśnie te grupy są głównymi beneficjantami trwającej od 2012 (najpierw tylko w woj. pomorskim) inicjatywy. Oprócz przeszkolenia 207 profesjonalistów z zakresu terapii behawioralnej wydano cykl publikacji poświęconej autyzmowi, zorganizowano sympozja naukowe, Centra Aktywizacji Zawodowej i Społecznej oraz miejsca pracy chronionej. Wiele z tego typu działań zostanie wdrożonych w życie na terenie naszego powiatu. Realizatorami projektu są: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ! #1423529 | 5.172.*.* 23 cze 2014 13:26

  "Autyzm jest wśród nas" - co to u diabła za stwierdzenie ?????!!!!!!! Wśród nas to są ludzie chorzy na autyzm. Profesor Miodek miałby w piskiej pełne ręce roboty.Pani Żywczyk!Niech pani wreszcie coś z TYM zrobi!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. beneficjenci #1423408 | 213.158.*.* 23 cze 2014 10:03

  "Słuchali jej, m.in. przedstawiciele władz powiatowych, placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz rodzice dzieci cierpiących na autyzm. To właśnie te grupy są głównymi beneficjantami trwającej od 2012 (najpierw tylko w woj. pomorskim) inicjatywy. "_____No proszę, beneficjentami są : "przedstawiciele władz powiatowych,". Im szybciej będa wybory tym lepiej....

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. fas.tor. #1422840 | 5.60.*.* 22 cze 2014 10:52

  Udział pana "sztaroszty" i jego zastępcy gwarantuje najwyższą jakość konferencji i absolutną gotowość powiatu do współpracy. Wybitne przygotowanie, wykształcenie i ogromna wiedza merytoryczna w temacie autyzm pozwalają nam wszystkim spojrzeć w przyszłość z radosnym hura optymizmem. Nasi lokalni mężowie stanu jak zwykle na stanowisku!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ?! #1422829 | 95.211.*.* 22 cze 2014 10:40

  Ile pieniędzy dostaliście na ten projekt - Pójdą na wybory? Na kupno głosów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages